2023-05-03 14:10  -  Łukasz

Gorzyce lepsze. W sobotę do Chwałowic.

Pięć meczów i pięć porażek zanotowały w ostatnim tygodniu nasze drużyny. Nadal przełamać nie może się nasz pierwszy zespół, dla którego nawet grają rywale, bo mimo zaledwie jednego zdobytego punktu wiosną, ciągle ma szanse na utrzymanie.

W sobotnim starciu ze spadkowiczem z IV ligi - Czarnymi Gorzyce była szansa na choćby punkt, nawet pomimo faktu, że na boisku było widać wyższość gości. Czernica już w 18. minucie wyszła na prowadzenie. Po wrzutce z autu Przemysława Warło, piłka dotarła do czekającego na drugim słupku Marcina Sobczaka, który wepchnął ją do bramki. Przy strzale nabawił się jednak kontuzji, bo z pełnym impetem wpadł na jego kolano bramkarz gości. Nasz snajper jeszcze próbował grać, ale dwie minuty później musiał opuścić boisko, co być może miało decydujący wpływ na losy meczu. Przyjezdni bowiem przejęli inicjatywę i co jakiś czas atakowali naszą bramkę. Były to głównie niecelne strzały z dystansu aż do 42. minuty, kiedy to po wrzutce z autu z prawej strony, piłkę z rąk wypuścił Leszek Romański, a z bliska w bramce umieścił ją Artur Gać. Minutę później nasz golkiper uratował drużynę przed stratą drugiej bramki wygrywając sytuację sam na sam z Patrykiem Panicem. Tuż przed końcem pierwszej połowy Romański obronił jeszcze strzał z dystansu Dawida Bobra.

Po zmianie stron początek należał do Czernicy. Zameczek wykonywał kilka rzutów rożnych. Pod bramką przyjezdnych doszło parę razy do mocnego zamieszania. Raz nawet piłka zmierzająca do ich bramki trafiła w naszego zawodnika - Jana Suprewicza. Szkoda tych sytuacji, bo potem znowu inicjatywę przejęli goście. Najpierw jeszcze w 50. i 51. minucie strzały Czarnych obronił Romański, ale już w 54. padła bramka. Niepotrzebna strata naszej drużyny na własnej połowie boiska i Gać strzałem z półdystansu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Goście nadal atakowali i w 67. oraz 71. minucie dali okazję wykazać się Romańskiemu, który jednak w 85. minucie popełnił błąd wychodząc poza pole karne do piłki, przeszkadzając sobie nawzajem ze swoim obrońcom. Futbolówka w końcu trafiła w rękę Panica, który przejął ją i umieścił w opuszczonej bramce. Sędzia gola uznał absurdalnie argumentując, że zagranie ręką nie przyniosło zawodnikowi gości korzyści. Arbiter wpisał się tym samym w trwającą cały mecz tendencję rozstrzygania na korzyść gości większości sytuacji (nawet udane wślizgi na piłkę naszych zawodników były odgwizdywane jako faule). W doliczonym czasie gry przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie ale po faulu Adriana Pieły Romański obronił strzał Gacia z rzutu karnego.

>>ZDJĘCIA Z TEGO MECZU<<

Mimo porażki Zameczek zajmuje nadal 13. miejsce, bo drużyny będące tuż za naszymi plecami, czyli Jejkowice i Ruptawa także przegrały swoje mecze. Uciekają nam jednak drużyny z Chwałowic i Radlina, a biorac pod uwagę to, że dzisiaj Unia Racibórz przegrała swój ważny mecz z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, to niestety A klasa zbliża się do Czernicy wielkimi krokami... Kolejny mecz nasza drużyna zagra w sobotę (6 maja) o godzinie 11:00 we Chwałowicach. We wrześniu w Czernicy GKS Pierwszy wygrał 4:2 (RELACJA, PROTOKÓŁ).

2023.04.29 (sobota), godz.16:30 LKS Zameczek Czernica - LKS Czarni Gorzyce 1:3 (1:1)
1:0 - Marcin Sobczak (18.)
1:1 - Artur Gać (42.)
1:2 - Artur Gać (54.)
1:3 - Patryk Panic (85.)
Czernica: Leszek Romański - Michał Świdergoł, Kamil Smal, Sebastian Markiewicz, Krzysztof Łaciok - Przemysław Warło (90. Alan Czerniejewski), Rafał Wiklak, Aleksander Szweda, Radosław Szpiech, Mateusz Pawlak (70. Adrian Pieła) - Marcin Sobczak (20. Jan Suprewicz).
Gorzyce: Michał Łagoda - Mateusz Krzyżok, Piotr Wojtala, Dawid Bober, Mateusz Pawełkiewicz, Karol Bryła, Artur Gać, Kamil Benauer, Krzysztof Warło (89. Rafał Pietrzyk), Patryk Panic (88. Adam Zielonka), Denis Waś.
Żółte kartki: Smal, Szewda - Bryła, Wojtala.
Widzów: około 80.

Porażkę zanotowały także nasze rezerwy. Mimo, że do 76. minuty prowadzili 3:2 po bramkach Wojciecha Holony i dwóch z rzutów karnych Marka Kolarczyka, to końcówka należała do gości z Dzimierza. W sobotę (6 maja) o godzinie 17:00 Zameczek II Czernica zagra na wyjeździe z trzecią w tabeli Rudą Kozielską, która w październiku w Czernicy wygrała 6:1 (RELACJA, PROTOKÓŁ).

2023.04.30 (niedziela), godz.13:00 LKS Zameczek II Czernica - LKS Dzimierz 3:5 (2:1)
3:5 - Marcin Rybka (94.)
Czernica: Tobiasz Furgoł - Tomasz Babuchowski (50. Mateusz Kosteczko), Jakub Czylok, Adrian Garbas, Robert Graf, Wojciech Holona, Kacper Kałusek, Marek Kolarczyk, Szymon Łanoszka, Adrian Pieła, Wojciech Tlon.
Dzimierz: Wiesław Primus - Michał Błaszczok, Rafał Chyczewski, Krzysztof Cyran, Łukasz Hałas, Robert Herok, Aleksander Kozik, Bartłomiej Kubica, Denis Malgrab, Robert Rogalski, Marcin Rybka. Rezerwowi: Łukasz Chmielewski, Leszek Kapłan, Mateusz Kocur, Maciej Kubica, Patryk Lesnikowski, Tomasz Piechaczek.
Żółte kartki: Kolarczyk - Kubica.

Dwie porażki w ostatnich dniach zanotowali nasi Trampkarze. W sobotę przegrali na wyjeździe z Lubomią 1:3, a dzisiaj u siebie z Płonią 3:4. Następny mecz zagrają w sobotę (6 maja) o godzinie 10:00 na wyjeździe ze Stalą Kuźnia Raciborska, która jeszcze wiosną nie zdobyła ani jednego punktu. Jesienią drużyna ta nie uczestniczyła w rozgrywkach Trampkarzy Podokręgu Racibórz.

2023.04.29 (sobota), godz.12:00 MKS Gmina Lubomia U15 - LKS Zameczek Czernica U15 3:1 (1:0)
1:0 - Igor Szyra (20.)
1:1 - Filip Babuchowski (45.)
2:1 - Piotr Kozielski (55.)
3:1 - Piotr Kozielski (70. karny)
Lubomia: Paweł Kania - Oliwier Banas, Wojciech Cuber, Krystian Czarny, Oliwier Gajecki, Patryk Helczyk, Piotr Kozielski, Szymon Kremser, Michal Niemiec, Dominik Rączka, Igor Szyra. Rezerwowi: Filip Frankowski - Dominic Dworski, Michał Wysocki.
Czernica: Mateusz Szostak - Tymoteusz Szczyrba, Kaspian Cnota, Remigiusz Chowaniec, Mateusz Morajka, Jan Pytlik, Maksymilian Piecowski, Filip Babuchowski, Adam Szymański, Emilian Mróz, Franciszek Pytlik. Rezerwowi: Denis Szawerna, Ksawery Posłuszny.

2023.05.03 (środa), godz. 10:00 LKS Zameczek Czernica U15 - LKS Wicher Płonia U15 3:4 (0:2)
3:4 - Piotr Szczyrba (73.)
Czernica: Mateusz Szostak - Jan Pytlik, Kaspian Cnota, Tymoteusz Szczyrba, Ksawery Posłuszny - Piotr Szczyrba, Emilian Mróz, Mateusz Morajka - Remigiusz Chowaniec, Filip Babuchowski, Maksymilian Piecowski. Rezerwowi: Franciszek Pytlik, Denis Szawerna, Adam Szymański, Przemysław Pawlusek.
Płonia: Fabio Karnówka - Łukasz Apolony, Mikołaj Koch, Kamil Kołek, Mateusz Kowalski, Szymon Łazarski, Jakub Morawiec, Alessandro Ottati, Maciej Pawlus, Patryk Polak, Dawid Skupch. Rezerwowi: Mateusz Hałacz, Michał Haratyk, Dawid Rycman.

Sporo bramek padło w czwartkowym meczu naszych Orlików Młodszych w Górkach Śląskich. Gospodarze strzelili ich jednak dwa razy więcej. W piątek (5 maja) o godzinie 17:00 nasza drużyna zagra u siebie z Pawłowem, z którym jesienią wygrała oba mecze - u siebie 12:2 (RELACJA, PROTOKÓŁ) i na wyjeździe 10:5 (RELACJA, PROTOKÓŁ). W przyszłym tygodniu starsze Orliki zagrają w poniedziałek (8 maja) o godzinie 17:00 w Markowicach (jesienią u siebie 3:22 RELACJA, PROTOKÓŁ i na wyjeździe 3:21 RELACJA, PROTOKÓŁ), a w środę (10 maja) o godzinie 17:00 Orliki Młodsze w Krzyżanowicach.

2023.04.27 (czwartek), godz.17:00 LKS Górki Śląskie U10 - LKS Zameczek Czernica U10 12:6
Bramki dla Czernicy:
Mikołaj Karpierz 2, Hubert Żydek 2, Oliwier Czenczek, samobójcza.
Czernica: Oliwier Czenczek, Sebastian Wypchoł, Tomasz Dera, Mikołaj Dera, Hubert Żydek, Mikołaj Karpierz, Szymon Biegański, Bartosz Cnota, Bartosz Pawlusek.

Rozkład jazdy:

Kategoria Roczniki DataDzieńGodzina GospodarzeGoście
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.05.05Piątek 17:00 LKS Zameczek Czernica U10 LKS Pawłów U10
Trampkarze 2008-2011 2023.05.06Sobota 10:00 KS Stal Kuźnia Raciborska U15 LKS Zameczek Czernica U15
Seniorzy   2023.05.06Sobota 11:00 GKS Pierwszy Chwałowice LKS Zameczek Czernica
Seniorzy (rezerwy)   2023.05.06Sobota 17:00 LKS Ruda Kozielska LKS Zameczek II Czernica
Orliki 2012-2015 2023.05.08Poniedziałek17:00 UKS Arka Markowice U11 LKS Zameczek Czernica U11
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.05.10Środa 17:00 LKS Krzyżanowice U10 LKS Zameczek Czernica U10