2022-10-18 01:36  -  Łukasz

Emocje w Czyżowicach

Sporo emocji dostarczył nam sobotni mecz Czernicy w Czyżowicach z miejscowym Naprzodem. Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1, choć bramek powinno paść znacznie więcej. Swoje mecze wygrały nasze najmłodsze drużyny. Porażki zanotowały rezerwy i Trampkarze.

Wyjazdowy mecz Zameczku Czernica z Naprzodem Czyżowice lepiej rozpoczęła nasza drużyna. Już w 3. minucie bliski gola był Marcin Sobczak, który jednak nie sięgnął głową do piłki. Dziesięć minut później było już 1:0 dla Zameczku. Dalekim prostopadłym podaniem z głębi pola popisał się Kamil Smal, do piłki ruszyli Mateusz Pawlak i Dominik Smerczek, bramkarz gospodarzy. Golkiper Naprzodu minął się z futbolówką i nasz skrzydłowy wpakował ją do pustej bramki. W odpowiedzi w 15. minucie Sebastian Buko groźnie strzelał z rzutu wolnego, ale Leszek Romański, bramkarz Czernicy odbił piłkę na róg. Jeszcze lepszą okazję cztery minuty później miał Maciej Mioduszewski, który po podaniu z prawej strony w idealnej sytuacji fatalnie spudłował. Wiele działo się między 23., a 24. minutą. Najpierw miejscowi wyszli cało z zamieszania pod swoją bramką, potem strzał głową Sobczaka obronił Smerczek, a na końcu po drugiej stronie boiska Romański wygrał sytuację sam na sam z Mioduszewskim. Do końca pierwszej połowy możemy już tylko odnotować nieskuteczne strzały z dystansu: w 30. minucie uderzenie Karola Bochenka obronił bramkarz Czyżowic, w 33. minucie petarda Mateusza Szuścika przeleciała minimalnie nad poprzeczką, podobnie jak piłka po strzale Adriana Wierzgonia z 44. minuty.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla gospodarzy w 52. minucie - Buko uderzył płasko lewą nogą i pokonał naszego bramkarza. Naprzód mógł pójść za ciosem, gdy dwie minuty później Adrian Matera otrzymał w polu karnym dobre, prostopadłe podanie ale uderzył bardzo niecelnie. W 62. minucie szczęścia próbował Artur Sosna, ale jego strzał głową obronił Romański. W 67. minucie przebudziła się w końcu Czernica. Sobczak w swoim stylu przyjął piłkę tyłem do bramki, odwrócił się, ale strzelił minimalnie za wysoko. Minutę później z dystansu próbował Krzysztof Łaciok, ale jego strzał był mocno niecelny. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach swoją szansę miał Jan Suprewicz, ale nie doszedł do dośrodkowania. Mecz nabierał rumieńców i akcje przenosiły się z jednej strony boiska na drugą. W 75. minucie Wierzgoń ograł Łacioka, ale strzał wieńczący jego akcję padł łupem naszego golkipera. W odpowiedzi dwie minuty później kontra Zameczku zakończona strzałem Szymona Kaizika, który trafił w nogi... Suprewicza. W 79. minucie niemal stuprocentową okazję zmarnował Wierzgoń, który po podaniu z głębi pola stanął przed idealną okazją, ale fatalnie spudłował strzelając wysoko nad bramką. W odpowiedzi minutę później po zgraniu głową Suprewicza do Sobczaka, ten efektownym strzałem nożycami obił poprzeczkę bramki gospodarzy. Do piłki z dobitką dobiegł Bochenek i umieścił ją w siatce, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał. Pięć minut później znowu z dystansu bardzo niecelnie uderzał Łaciok. Piłkę meczową Czernica miała w 87. minucie. Sprytnym prostopadłym podaniem w polu karnym Sobczak wypuścił Suprewicza na sytuację sam na sam z bramkarzem Naprzodu, ale przegrał ten pojedynek trafiając w jego nogę... Minutę później Bochenek strzelał niecelnie głową, a w 89. minucie Wierzgoń po raz drugi w idealnej okazji uderzył wysoko nad bramką.

Mecz zakończył się więc sprawiedliwym remisem. Kibice zgromadzeni na stadionie w Czyżowicach z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Szkoda tylko, że część fanów Naprzodu, podobnie jak trzy lata temu w meczu obu drużyn w Czernicy, psuła widowisko swoim zachowaniem, niewybrednymi zaczepkami w stronę naszych piłkarzy, a nawet i prezesa.

>>ZDJĘCIA Z TEGO MECZU<<

Po tym remisie Czernica nadal jest na 13. miejscu w tabeli. W najbliższą sobotę (22 października) o godzinie 15:00 zagra u siebie z LKS-em Krzyżanowice. Faworytem tego starcia będą bez wątpienia zajmujący trzecią pozycję w tabeli goście. Tym bardziej, że w poprzednim sezonie wygrali oni oba mecze z Zameczkiem do zera: u siebie 3:0 (RELACJA), a w Czernicy 2:0 (RELACJA).

2022.10.15 (sobota), godz.15:00 LKS Naprzód Czyżowice - LKS Zameczek Czernica 1:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Pawlak (13. asysta Kamil Smal)
1:1 - Sebastian Buko (52.)
Czyżowice: Dominik Smerczek - Artur Kurasz, Dawid Szymura, Miłosz Czogała, Radosław Grabarczyk, Sebastian Buko, Karol Rek, Adrian Matera, Mateusz Szuścik, Maciej Mioduszewski (46. Artur Sosna), Adrian Wierzgoń.
Czernica: Leszek Romański - Karol Bochenek, Kamil Smal, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Szymon Kaizik, Aleksander Szweda - Michał Świdergoł, Paweł Sękowski (46. Radosław Szpiech), Mateusz Pawlak (62. Jan Suprewicz) - Marcin Sobczak.
Żółte kartki: Krzysztoń, Suprewicz, Sobczak.

Lider raciborskiej C klasy okazał się za mocny dla naszych rezerw. W minioną niedzielę Zameczek II Czernica przegrał u siebie 0:4 z Kuźnią Raciborska. W najbliższą sobotę (22 października) o godzinie 15:00 naszą drużynę czeka wyjazdowy mecz w Zwonowicach.

2022.10.16 (niedziela), godz.13:00 LKS Zameczek II Czernica - KS Stak Kuźnia Raciborska 0:4 (0:2)
0:1 - Damian Kilian (17.)
0:2 - Damian Kilian (23.)
0:3 - Łukasz Żak (68.)
0:4 - Łukasz Żak (80.)
Czernica: Tobiasz Furgoł - Tomasz Babuchowski (75. Adam Strugała), Jakub Czylok, Robert Graf, Wojciech Holona (75. Mateusz Kosteczko), Kacper Kałusek, Patryk Łanoszka, Szymon Łanoszka, Jacek Rapacki, Jan Suprewicz, Marek Kolarczyk.
Kuźnia Raciborska: Kamil Krawiec - Aleksander Biront, Mateusz Grzesik, Mateusz Kijas, Damian Kilian (86. Mariusz Horoń), Wojciech Kilian (72. Patryk Rybczyński), Szymon Szabałowski (53. Michał Matulka), Adam Szczypka, Andrzej Szczypka (83. Tomasz Badura), Robert Telma, Łukasz Żak.
Żółte kartki: W.Kilian - Kolarczyk (dwie, w konsekwencji w 71. minucie czerwona), Babuchowski, Rapacki (dwie, w konsekwencji w 89. minucie czerwona).

Porażką 1:6 zakończył się piątkowy mecz naszych Trampkarzy w Tworkowie. W najbliższy weekend Czernica pauzuje. Kolejny mecz czeka ich 29 października u siebie z Lubomią.

2022.10.14 (piątek), godz.17:30 LKS Tworków U14 - LKS Zameczek Czernica U14 6:1 (2:1)
6:1 - Kacper Koczwara (80+1.)
Tworków: Wiktor Popela - Jakub Cmok, Martin Cwik, Bartosz Gliśnik, Jan Grud, Kacper Koczwara, Dominik Kroczek, Filip Pajkert, Kamil Pawlik, Filip Reisky, Arkadiusz Strzelczyk. Rezerwowi: Mateusz Piskorz - Mateusz Fojcik, Dawid Kroczek, Adam Kurzidem, Oliwer Posmyk, Radosław Riedel, Karol Stelmarczyk.
Czernica: Mateusz Szostak - Filip Babuchowski, Remigiusz Chowaniec, Kaspian Cnota, Jakub Gebel, Mateusz Morajka, Maksymilian Piecowski, Franciszek Pytlik, Jan Pytlik, Piotr Szczyrba, Tymoteusz Szczyrba. Rezerwowi: Jakub Czarnecki, Przemysław Pawlusek, Ksawery Posłuszny, Dominik Steuer, Denis Szawerna.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowały wczoraj nasze Orliki, które pokonały Rogów 6:1. Warto zaznaczyć, że w drużynie tej gra tylko trzech zawodników z rocznika 2012 (w tym jedna dziewczynka), a reszta jest młodsza. W minioną środę swój mecz wygrały także Orliki Młodsze pokonując na wyjeździe rówieśników z Pawłowa 10:5. Już dzisiaj (18 października) o godzinie 16:30 drużyna ta zagra na orliku w Piecach z Chałupkami, a w sobotę (22 października, godz.10:00) czeka ją zaległy mecz w Zawadzie Książęcej. W przyszłym tygodniu Orliki zagrają w Rudach (w poniedziałek), a Orliki Młodsze w Gorzycach (we wtorek).

2022.10.17 (poniedziałek), godz.16:30 LKS Zameczek Czernica U10 - KS Przyszłość Rogów U10 6:1
Bramki dla Czernicy:
Mikołaj Karpierz 2, Jakub Chowaniec, Robert Olszówka, Oliwier Korbel, Mikołaj Drabik.
Czernica: Jakub Chowaniec, Jakub Grelik, Robert Olszówka, Bartosz Cnota, Franciszek Sieroń, Kinga Jaworowska, Krzysztof Ziomka, Mikołaj Drabik, Mikołaj Karpierz, Oliwier Korbel, Sebastian Wypchoł, Szymon Biegański, Wiktoria Kotula.

5:10 - Oliwier Korbel
Czernica: Oliwier Czenczek - Franciszek Sieroń, Jakub Chowaniec, Krzysztof Ziomka, Oliwier Korbel, Robert Olszówka, Szymon Biegański, Wiktoria Kotula.

Rozkład jazdy:

Kategoria Roczniki DataDzieńGodzina GospodarzeGoście
Orliki Młodsze 2013-2016 2022.10.18Wtorek 16:30 LKS Zameczek Czernica U9 KS Kolejarz Chałupki U9
Orliki Młodsze 2013-2016 2022.10.22Sobota 10:00 LKS Zgoda Zawada Książęca U9 LKS Zameczek Czernica U9
Seniorzy   2022.10.22Sobota 15:00 LKS Zameczek Czernica LKS Krzyżanowice
Seniorzy (rezerwy)   2022.10.22Sobota 15:00 LKS Zwonowice LKS Zameczek II Czernica
Orliki 2012-2015 2022.10.24Poniedziałek16:30 LKS Buk Rudy U10 LKS Zameczek Czernica U10
Orliki Młodsze 2013-2016 2022.10.25Wtorek 16:30 LKS Czarni Gorzyce U9 LKS Zameczek Czernica U9
Trampkarze 2008-2011 2022.10.29Sobota 10:00 LKS Zameczek Czernica U14 MKS Gmina Lubomia U14