2023-06-10 23:24  -  Łukasz

Po wygranej z Ruptawą jutro derby!

Bardzo ważne zwycięstwo wywalczyła w czwartek nasza pierwsza drużyna. Czernica pokonała 2:1 (0:1) Granicę Ruptawa, czyli bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie w okręgówce. Po tej wygranej Zameczek zapewnił sobie co najmniej 13. miejsce w tabeli.

Dzisiaj punkty pogubiły Skrzyszów i Radlin, czyli drużyny wyprzedzające nas w tabeli. Dzięki temu Czernica ma nadal szansę na wyższą lokatę w tabeli, która da utrzymanie bez oglądania się na ewentualne wycofywanie się innych zespołów z rozgrywek. Warunek pierwszy, ale nie ostatni, to zwycięstwo w jutrzejszych derbach. 11 czerwca o godzinie 17:00 na boisku w Piecach Zameczek zagra z Dębem Gaszowice. Liczymy na dobre widowisko przebiegające w sportowej atmosferze! Przypomnijmy, że w listopadowym meczu w Czernicy górą byli goście z Gaszowic, którzy wygrali 3:2 (RELACJA, PROTOKÓŁ).

O pierwszej połowie meczu z Granicą Ruptawa chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Goście zagrali słabo, a Czernica jeszcze o wiele gorzej. Z boiska wiało nudą. Jedyna sytuacja bramkowa w tej części meczu przyniosła gola dla przyjezdnych. W 15. minucie po akcji środkiem boiska piłkę otrzymał Alan Pastuszak i strzałem z półdystansu znalazł drogę do bramki Zameczku. Poza tym Ruptawa próbowała strzelać z dystansu, ale nie trafiała w bramkę. Po drugiej stronie boiska możemy odnotować właściwie tylko jedną akcję, kiedy to Marcin Sobczak z lewej strony niedokładnie dośrodkował w pole karne.

Po zmianie stron mecz się nieco rozruszał. Początkowo dwukrotnie postraszyli goście, a konkretnie Pastuszak. Najpierw przegrał pojedynek sam na sam z Leszkiem Romańskim, a chwilę później niecelnie uderzył z dystansu. W 55. minucie na murawie pojawiło się dwóch nowych ofensywnych zawodników Zameczku: Mateusz Pawlak i Rafał Ochojski. Ten drugi w 72. minucie przeprowadził akcję lewą stroną, wpadł w pole karne i dośrodkował tak, że piłka trafiła w rękę zawodnika Granicy. Sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Sobczak. Dwie minuty później było już 2:1 dla Czernicy. Przemysław Warło dośrodkował płasko z prawej strony, a do piłki wślizgiem wszedł Kamil Smal i umieścił ją w bramce. Nasza drużyna mogła jeszcze podwyższyć wynik meczu w samej końcówce, ale najpierw do piłki wrzuconej z lewej strony przez Sobczaka nie dosięgnął Rafał Wiklak, a później do prostopadłego podania od Wiklaka nie sięgnął Krzysztof Łaciok.

To było wyszarpane, bez fajerwerków, ale jakże ważne zwycięstwo naszej drużyny.

2023.06.08 (czwartek), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica - LKS Granica Ruptawa 2:1 (0:1)
0:1 - Alan Pastuszak (15.)
1:1 - Marcin Sobczak (72. karny po zagraniu ręką rywala)
2:1 - Kamil Smal (74. asysta Przemysław Warło)
Czernica: Leszek Romański - Michał Świdergoł, Kamil Smal, Jan Suprewicz (75. Adrian Pieła), Przemysław Warło - Sebastian Markiewicz (55. Mateusz Pawlak), Rafał Wiklak, Krzysztof Łaciok, Aleksander Szweda - Patryk Krzysztoń (55. Rafał Ochojski), Marcin Sobczak (90. Rafał Mazur).
Ruptawa: Jakub Kroczek - Radosław Babisz, Przemysław Kiełkowski, Krzysztof Konopacki, Kamil Kowal, Patryk Mazurek, Alan Pastuszak (65. Grzegorz Kiełkowski), Dawid Płatkiewicz, Arkadiusz Syrek, Piotr Zbyl, Mateusz Zimny (75. Krzysztof Sadowski).
Żółte kartki: Suprewicz, Łaciok - Kowal.
Widzów: ok. 80.

Swój mecz wygrali też dzisiaj nasi Trampkarze pokonując rówieśników z Kuźni Raciborskiej. Czernica do przerwy prowadziła już 3:0 po dwóch golach Remigiusza Chowańca i jednym Emiliana Mroza. Gdy po zmianie stron wynik podwyższył Tymoteusz Szczyrba, wydawało się, że już jest po meczu. Goście jednak odzyskali nadzieję po dwóch wykorzystanych rzutach karnych. Zgasił ją Mróz strzelając piątego gola dla Zameczku i ustalając wynik meczu na 5:2.

Do końca sezonu podopiecznym Tomasza Babuchowskiego pozostał już tylko jeden mecz. W środę (14 czerwca) o godzinie 18:00 u siebie zmierzą się z wiceliderem LKS-em Tworków.

2023.06.10 (sobota), godz.11:00 LKS Zameczek Czernica U15 - KS Stal Kuźnia Raciborska U15 5:2 (3:0)
5:2 - Emilian Mróz (74.)
Czernica: Mateusz Szostak - Tymoteusz Szczyrba, Kaspian Cnota, Franciszek Pytlik, Jan Pytlik, Piotr Szczyrba, Jakub Gebel, Denis Szawerna, Emilian Mróz, Remigiusz Chowaniec, Filip Babuchowski. Rezerwowi: Maksymilian Piecowski, Adam Szymański.
Kuźnia Raciborska: Adam Mazur - Jakub Bienicewicz, Jakub Cyburt, Dawid Grabowski, Mateusz Hadamiec, Aaron Horoń, Kacper Kwiatkowski, Damian Leś, Kacper Marcinek, Grzegorz Skarbek, Jakub Zięba. Rezerwowi: Szczypka Damian, Julian Dziudziek, Bryan Horoń, Patryk Maciaszek, Mateusz Makowski, Krzysztof Sadowski, Alan Stawicki.

Znowu nie doszedł do skutku mecz naszych najmłodszych. Tym razem w piątek z powodu ulewnego deszczu doszło do zalania boiska. Mamy nadzieję, że uda się rozegrać mecze w poniedziałek (Orliki zagrają z Markowicami), wtorek (Orliki Młodsze zagrają z Rafako) i piątek (Orliki Młodsze zagrają z Kornowacem).

Rozkład jazdy:

Kategoria Roczniki DataDzieńGodzina GospodarzeGoście
Seniorzy   2023.06.11Niedziela 17:00 GKS Dąb Gaszowice LKS Zameczek Czernica
Orliki 2012-2015 2023.06.12Poniedziałek17:00 LKS Zameczek Czernica U11 UKS Arka Markowice U11
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.06.13Wtorek 17:00 LKS Zameczek Czernica U10 KS Rafako Racibórz U10
Trampkarze 2008-2011 2023.06.14Środa 18:00 LKS Zameczek Czernica U15 LKS Tworków U15
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.06.16Piątek ??:?? LKS Zameczek Czernica U10 KS Kornowac U10
Seniorzy   2023.06.17Sobota 17:00 LKS Zameczek Czernica LKS 1908 Nędza
Orliki 2012-2015 2023.06.19Poniedziałek17:00 KS Rafako Racibórz U11 LKS Zameczek Czernica U11
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.06.20Wtorek 17:00 LKS Pawłów U10 LKS Zameczek Czernica U10
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.0?.????? ??:?? KS Rafako Racibórz U10 LKS Zameczek Czernica U10
Orliki 2012-2015 2023.0?.????? ??:?? LKS Zameczek Czernica U11 LKS Tworków U11
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.0?.????? ??:?? KS Przyszłość Rogów U10 LKS Zameczek Czernica U10
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.0?.????? ??:?? LKS Zameczek Czernica U10 MKS Gmina Lubomia U10