2023-05-11 22:10  -  Łukasz

Nadal tylko punkt

Nadal bez zwycięstwa w tej rundzie jest nasza pierwsza drużyna. W minioną sobotę przegrała w Chwałowicach 2:5, przez co jej wiosenny dorobek, wynoszący jeden punkt, nie drgnął. Swoje mecze przegrały także nasze rezerwy i Orliki. Remis wywalczyli jedynie Trampkarze.

W meczu we Chwałowicach gospodarze szybko rozpoczęli strzelanie. Już w 11. minucie Grzegorz Piełka otwarł wynik meczu. 12 minut było już 2:0 po "swojaku" Krzysztofa Łacioka. W 61. minucie jego brat Artur podwyższył na 3:0, a dwie minuty później czwartego gola dla miejscowych zdobył Kacper Szotowicz. Chwilę wcześniej w miejsce dwóch kontuzjowanych zawodników weszli... dwaj kontuzjowani zawodnicy. Patryk Krzysztoń i Marcin Sobczak, bo o nich mowa, jednak nieco rozruszali ofensywę naszej drużyny. W 67. minucie po podaniu Sebastiana Markiewicza Sobczak przelobował bramkarza i zmniejszył straty do trzech bramek. Dziesięć minut później Krzysztoń uruchomił prostopadłym podaniem Mateusza Pawlaka, którzy wrzucił w pole karne, gdzie ręką zagrał zawodnik z Chwałowic. Jedenastkę wykorzystał Sobczak i było 2:4. Blisko kontaktowej bramki był Pawlak, ale zmarnował dobrą sytuację. Gdyby trafił, mogło by być jeszcze ciekawie w tym meczu. Zamiast tego w doliczonym czasie gry Adam Paprotny ustalił wynik spotkania na 5:2.

2023.05.06 (sobota), godz.11:00 GKS Pierwszy Chwałowice - LKS Zameczek Czernica 5:2 (2:0)
1:0 - Grzegorz Piełka (11.)
2:0 - Krzysztof Łaciok (23. samobójcza)
3:0 - Artur Łaciok (61.)
4:0 - Kacper Szotowicz (63.)
4:1 - Marcin Sobczak (67. asysta Sebastian Markiewicz)
4:2 - Marcin Sobczak (77. karny po zagraniu ręką rywala)
5:2 - Adam Paprotny (90.)
Chwałowice: Kamil Tomiuk - Szymon Adam, Mateusz Bennek, Adrian Holona, Artur Łaciok (65. Łukasz Herok), Marcin Orawiec (46. Jakub Parma), Adam Paprotny, Grzegorz Piełka (75. Mateusz Gawliczek), Beniamin Pyszny (41. Kacper Szotowicz), Mariusz Waśko (57. Jakub Ośliźlok), Szymon Węgrzyk (65. Wojciech Guzy).
Czernica: Leszek Romański - Michał Świdergoł (55. Patryk Krzysztoń), Sebastian Markiewicz, Krzysztof Łaciok, Aleksander Szweda - Przemysław Warło (60. Marcin Sobczak), Rafał Wiklak, Szymon Kaizik, Jan Suprewicz (55. Alan Czerniejewski), Mateusz Pawlak (90. Kacper Kałusek) - Kamil Smal.
Żółte kartki: Bennek, Paprotny, Herok - Łaciok.

Kolejny mecz Zameczek zagra u siebie w sobotę (13 maja) o godzinie 17:00 z BraxTonem Raszczyce. Drużyna ta zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli. W październiku na wyjeździe nasza dru zyna przegrała 0:5 (RELACJA, PROTOKÓŁ).

Mecz bez historii rozegrały nasze rezerwy w Rudzie Kozielskiej przegrywając wysoko 0:7.
>>SKRÓT VIDEO<<

Spora szansa na punkty Czernica będzie miała w niedzielę (14 maja). O godzinie 13:00 zmierzy się bowiem u siebie z Olszynką Olza, która - tak samo, jak nasza drużyna - ma na koncie 7 punktów. W październiku w Olzie było 4:4 (RELACJA, PROTOKÓŁ)

2023.05.06 (sobota), godz.17:00 LKS Ruda Kozielska - LKS Zameczek II Czernica 7:0 (3:0)
7:0 - Marcin Procek (73.)
Ruda Kozielska: Dmytro Boldyshor (70. Damian Baszczok) - Robert Kuśka, Andrzej Adamiak, Dawid Ganczorz (46. Łukasz Kopiec), Dawid Gieron - Radosław Hyła, Daniel Krawiec, Damian Ciechanowicz, Oliwer Miera (65. Marcin Procek) - Patryk Konieczny (80. Zygmunt Kręcichwost), Sebastian Sadło (68. Rafał Musioł).
Czernica: Tobiasz Furgoł - Tomasz Babuchowski, Alan Czerniejewski, Adrian Garbas (75. Mirosław Suprewicz), Robert Graf, Wojciech Holona, Kacper Kałusek, Marek Kolarczyk, Patryk Łanoszka, Szymon Łanoszka, Radosław Olszyna (65. Mateusz Kosteczko).

Zacięty mecz rozegrali w Kuźni Raciborskiej nasi Trampkarze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Teraz podopieczni Tomasza Babuchowskiego będą pauzować. Kolejny mecz rozegrają dopiero 20 maja w Krzanowicach.

2023.05.06 (sobota), godz.10:00 KS Stal Kuźnia Raciborska U15 - LKS Zameczek Czernica U15 1:1 (0:1)
0:1 - Jan Pytlik (19.)
1:1 - Grzegorz Skarbek (49.)
Kuźnia Raciborska: Adam Mazur - Dawid Baron, Jakub Cyburt, Mateusz Hadamiec, Bryan Horoń, Kacper Kwiatkowski, Damian Leś, Kacper Marcinek, Grzegorz Skarbek, Alan Stawicki, Jakub Zięba. Rezerwowi: Julian Dziudziek, Dawid Grabowski, Jakub Kisz, Mateusz Makowski, Bartosz Rędziniak.
Czernica: Mateusz Szostak - Remigiusz Chowaniec, Kaspian Cnota, Mateusz Morajka, Emilian Mróz, Przemysław Pawlusek, Franciszek Pytlik, Jan Pytlik, Tymoteusz Szczyrba, Filip Babuchowski, Maksymilian Piecowski. Rezerwowi: Ksawery Posłuszny, Adam Szymański, Denis Szawerna.

Nie udało się naszym najmłodszym drużynom zdobyć punktu w żadnym meczu w ostatnich dniach. Orliki w poniedziałek przegrali w Markowicach, a Orliki Młodsze w piątek u siebie z Pawłowem, a wczoraj w Krzyżanowicach.

W przyszłym tygodniu naszych najmłodszych czekają mecze z Kornowacem i z Rafako.

2023.05.05 (piątek), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica U10 - LKS Pawłów U10 0:7
Czernica:
Oliwier Czenczek, Robert Olszówka, Tomasz Dera, Mikołaj Dera, Hubert Żydek, Bartosz Pawlusek, Szymon Biegański, Sebastian Wypchoł, Jakub Chowaniec, Oliwier Korbel.

2023.05.08 (poniedziałek), godz.17:00 UKS Arka Markowice U11 - LKS Zameczek Czernica U11 16:1
Bramka dla Czernicy:
Oliwier Korbel.
Czernica: Oliwier Czenczek, Jakub Grelik, Mikołaj Drabik, Kinga Jaworowska, Robert Olszówka, Tomasz Dera, Mikołaj Dera, Bartosz Cnota, Szymon Biegański, Wiktoria Kotula, Sebastian Wypchoł, Oliwier Korbel.

2023.05.10 (środa), godz.17:00 LKS Krzyżanowice U10 - LKS Zameczek Czernica U10 6:0
Czernica:
Oliwier Czenczek, Robert Olszówka, Oliwier Korbel, Tomasz Dera, Mikołaj Dera, Wiktoria Kotula, Szymon Biegański, Hubert Żydek, Krzysztof Ziomka.

Rozkład jazdy:

Kategoria Roczniki DataDzieńGodzina GospodarzeGoście
Seniorzy   2023.05.13Sobota 17:00 LKS Zameczek Czernica LKS BraxTon Raszczyce
Seniorzy (rezerwy)   2023.05.14Niedziela 13:00 LKS Zameczek II Czernica LKS Olszynka Olza
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.05.16Wtorek 17:00 LKS Zameczek Czernica U10 KS Kornowac U10
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.05.18Czwartek 17:00 KS Rafako Racibórz U10 LKS Zameczek Czernica U10
Orliki 2012-2015 2023.05.19Piątek 17:00 LKS Zameczek Czernica U11 KS Rafako Racibórz U11
Trampkarze 2008-2011 2023.05.20Sobota 12:00 KS 1905 Krzanowice U15 LKS Zameczek Czernica U15