2023-03-27 20:01  -  Łukasz

Zasłużona porażka w Jejkowicach

Porażką 1:3 (1:1) zakończył się sobotni mecz Czernicy w Jejkowicach. Zameczek zasłużenie przegrał z przedostatnią drużyną w tabeli, co niestety zwiastuje ciężką wiosnę... W najbliższą sobotę zagra u siebie z Płomieniem Połomia.

Od początku inicjatywę przejęli gospodarze. Już pierwsza ich akcja w 3. minucie przyniosła im bramkę. Mateusz Mitręga wykorzystał błąd naszej obrony, podał do Kamila Mrozka, który w sytuacji sam na sam pokonał Leszka Romańskiego. W 10. minucie Jedność mogła podwyższyć prowadzenie, ale po kontrze Łukasz Wolski strzelił minimalnie niecelnie. Zameczek pierwszy strzał oddał dopiero w 19. minucie, ale próba Marcina Sobczaka była bardzo niecelna. Czernica przebudziła się dopiero pod koniec pierwszej połowy przejmując na około 10 minut inicjatywę. Sytuacje podbramkowe miała jednak głównie po stałych fragmentach gry. W 35. minucie po rzucie wolnym przewrotką nieskutecznie próbował strzelać Sebastian Markiewicz, piłka trafiła do Sobczaka, który minimalnie chybił. Parę minut później zakotłowało się znowu pod bramką miejscowych, a w odpowiedzi po drugiej stronie boiska, ale z obu okazji nic nie wynikło. W 42. minucie padło jednak wyrównanie. W pole karne wrzucał Przemysław Warło, piłka trafiła do Radosława Szpiecha, który oddał ją do Sobczaka. Naszemu snajperowi początkowo piłka odskoczyła, ale wykorzystał niezdecydowanie obrońców i bramkarza, poszedł do końca i zdołał oddać skuteczny strzał.

Po zmianie stron początkowo lepsze sytuacje miała Czernica. Najpierw Sobczak spudłował w 46. minucie, a potem w 54. minucie Warło nie wykorzystał precyzyjnego, długiego podania od Romańskiego marnując sytuację sam na sam. Jejkowice szybko jednak odzyskały inicjatywę i cierpliwie dążyły do odzyskania prowadzenia. W 57. minucie Mrozek przegrał sytuację sam na sam z Romańskim. Sześć minut później miejscowi oszukali nasz zespół wykonując rzut rożny, ale w doskonałej sytuacji Wolski uderzył wysoko nad bramką. W 73. minucie po raz kolejny naszą drużynę uratował Romański doskonale interweniując po strzale Tomasza Bergera z bliska głową. Bramka dla gospodarzy jednak wisiała w powietrzu i w końcu padła w 81. minucie. Kontra, dośrodkowanie z prawej strony Patryka Szopy w pole karne i Mrozek z kilku metrów umieszcza piłkę w siatce. Zameczek mógł wyrównać w 88. minucie, ale strzał z bliska Sobczaka został zablokowany przez obrońcę Jedności. W doliczonym czasie gdy Jejkowice wywalczyły rzut rożny, po którym Piotr Szymura ustalił wynik meczu na 3:1.

>>ZDJĘCIA Z TEGO MECZU<<

2023.03.25, godz.15:30 LKS Jedność Jejkowice - LKS Zameczek Czernica 3:1 (1:1)
1:0 - Kamil Mrozek (3.)
1:1 - Marcin Sobczak (41. asysta Radosław Szpiech)
2:1 - Kamil Mrozek (83.)
3:1 - Piotr Szymura (93.)
Jejkowice: Jerzy Dyczka - Tomasz Berger, Adam Bober, Szymon Cichecki (88. Michał Biczysko), Kamil Kapłanek (54. Patryk Szopa), Rafał Kotala, Mateusz Mitręga, Kamil Mrozek, Mateusz Piecha (54. Piotr Szymura), Łukasz Wolski, Krzysztof Wypchoł (65. Szymon Owczarek), Piotr Szymura.
Czernica: Leszek Romański - Michał Świdergoł, Kamil Smal, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Sebastian Markiewicz, Rafał Wiklak - Radosław Szpiech, Przemysław Warło (73. Rafał Mazur), Aleksander Szweda - Marcin Sobczak.
Żółte kartki: Cichecki - Krzysztoń, Smal.

W najbliższą sobotę (1 kwietnia) naszą drużynę czeka jeszcze trudniejsze zadanie. O godzinie 16:00 na własnym boisku zmierzy się z piątym w tabeli Płomieniem Połomia. W sierpniu z tym przeciwnikiem na wyjeździe Czernica przegrała 0:5 po kontrowersyjnym meczu (RELACJA, PROTOKÓŁZDJĘCIA). Mamy nadzieję tym razem na bardziej sportowy przebieg spotkania i mimo wszystko sprawienia niespodzianki przez naszą drużynę!