2023-06-23 00:53  -  Łukasz

Wysoka porażka na koniec sezonu

W minioną sobotę nie grająca już o nic nasza drużyna zmierzyła się z walczącą o 3. miejsce w tabeli Nędzą. Czernica wystąpiła w mocno osłabionym składzie, ale nawet to nie tłumaczy klęski 0:10. Były już wysokie porażki, jak np. w poprzednim sezonie 1:10 z Chwałowicami, ale przegranej dziesięcioma bramkami nie pamiętamy. Dobrą wiadomością jest to, że najprawdopodobniej Zameczek utrzymał się w okręgówce. Plotki o wycofaniu się jednej z drużyn znalazły potwierdzenie. LKS Raszczyce, który zakończył sezon w środku tabeli, na swoim facebooku napisał, że w przyszłym sezonie grać będzie w A klasie. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie jeszcze nie ma, ale regulamin jest jasny - w tym momencie utrzymuje się o jedna więcej drużyna.

Spotkanie Zameczku Czernica z LKS-em 1908 Nędza było jednostronnym widowiskiem. Nasza drużyna chyba nie stworzyła sobie ani jednej sytuacji bramkowej, a goście ostre strzelanie zaczęli już w 4. minucie, kiedy to Mateusz Stawinoga wykorzystał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał debiutującego w okręgówce młodego bramkarza Tobiasza Furgoła. W 15. minucie Bartosz Popow dostał długie podanie za plecy obrońców, minął naszego golkipera i podwyższył wynik spotkania. Trzy minuty później było już 3:0 dla Nędzy po trafieniu Stawinogi. Wynik do przerwy w 42. minucie ustalił Eliasz Rudek, który ładnym strzałem z pierwszej piłki zza pola karnego znalazł drogę do bramki Czernicy.

Po ośmiu minutach drugiej połowy Stawinoga skompletował hat-tricka. W 60. minucie wynik na 6:0 podwyższył Mariusz Frydryk, a w  72. minucie Rudek trafił tym razem z rzutu wolnego. W 83. minucie piłka trafiła w poprzeczkę bramki Zameczku, a skuteczną dobitką popisał się Adrian Cichecki. Trzy minuty później nasz golkiper wyszedł daleko do piłki chcąc ratować sytuację, ale przechytrzył go Stawinoga i spokojnie umieścił futbolówkę w pustej bramce. Wynik spotkania w 88. minucie ustalił strzałem głową Michał Grzesik.

2023.06.17 (sobota), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica - LKS 1908 Nędza 0:10 (0:4)
0:10 - Michał Grzesik (88.)
Czernica: Tobiasz Furgoł - Michał Świdergoł, Adrian Pieła, Patryk Krzysztoń (60. Robert Graf), Przemysław Warło - Patryk Łanoszka (46. Szymon Łanoszka), Aleksander Szweda, Krzysztof Łaciok, Rafał Wiklak (46. Marcin Sobczak), Mateusz Pawlak - Rafał Mazur (75. Radosław Olszyna).
Nędza: Mateusz Mrozek - Tomasz Wardęga (48. Adam Wróbel), Szymon Paskuda, Mateusz Szuba, Paweł Biedroń - Filip Gembalczyk (46. Adrian Cichecki), Eliasz Rudek, Michał Grzesik, Mateusz Stawinoga, Bartosz Popow (61. Marek Pendzich), Mariusz Frydryk (67. Dawid Fojcik).
Żółta kartka: Warło.
Widzów: około 60.

W ostatnim meczu sezonu nasi Trampkarze przegrali u siebie z zajmującym drugie miejsce w tabeli Tworkowem 2:5. Czernica skończyła rozgrywki na piątej lokacie w siedmiozespołowej grupie.

2023.06.14 (środa), godz.18:00 LKS Zameczek Czernica U15 - LKS Tworków U15 2:5 (1:3)
2:5 - Dominik Kroczek (72.)
Czernica: Mateusz Szostak - Kaspian Cnota, Tymoteusz Szczyrba, Jakub Gebel, Emilian Mróz, Denis Szawerna, Franciszek Pytlik, Jan Pytlik, Piotr Szczyrba, Remigiusz Chowaniec, Filip Babuchowski. Rezerwowi: Przemysław Pawlusek, Maksymilian Piecowski, Adam Szymański.
Tworków: Mateusz Piskorz - Jakub Cmok, Kacper Koczwara, Dawid Kroczek, Dominik Kroczek, Kevin Krzykała, Filip Pajkert, Kamil Pawlik, Filip Reisky, Piotr Sławik, Arkadiusz Strzelczyk. Rezerwowi: Martin Cwik, Mateusz Fojcik, Adam Kurzidem.

Ostatnie mecze mają za sobą też nasi najmłodsi. Orliki przegrali w Raciborzu z Rafako, a Orliki Młodsi w Pawłowie.

2023.06.19 (poniedziałek), godz.17:00 KS Rafako Racibórz U11 - LKS Zameczek Czernica U11 16:4