2023-06-13 23:37  -  Łukasz

Pozostaje czekać...

Bezbramkowym remisem zakończyły się niedzielne derby Gminy Gaszowice. Czernica tracąc punkty, straciła szansę na utrzymanie się w okręgówce bez czekania na ewentualne wycofania się innych zespołów z rozgrywek. Mecz w sobotę (17 czerwca, godz.17:00) z Nędzą będzie więc "o czapkę śliwek", a Zameczek rozgrywki zakończy na pewno na 13. miejscu w tabeli. Czy ta lokata da utrzymanie? Pozostaje czekać...

W niedzielnym meczu na boisku w Piecach pierwszy strzał na bramkę oddali gospodarze. W 2. minucie po rzucie wolnym Przemysława Stebla piłkę odbił jednak Leszek Romański, bramkarz Czernicy. W 12. minucie Zameczek przeprowadził fajną akcję z szybkimi podaniami, w efekcie której w dobrej pozycji do strzału znalazł się Krzysztof Łaciok. Kapitan Czernicy zamiast uderzać, podał jednak do będącego na spalonym Mateusza Pawlaka, który wprawdzie umieścił piłkę w siatce, ale gol oczywiście nie mógł zostać uznany. W odpowiedzi dwie minuty później po wrzutce Stebla z wolnego, jeden z zawodników miejscowych główkował minimalnie niecelnie. Chwilę później odlądaliśmy dwie kontry zakończone niecelnymi strzałami. Najpierw Marcin Kuczera po stronie Dębu, a potem Łaciok po stronie Zameczku. Blisko szczęścia miejscowi byli w 25. minucie, kiedy to piłka po strzale głową Jakuba Makosza trafiła w słupek. W odpowiedzi Marcin Sobczak uderzył niecelnie z rzutu wolnego. Sporego farta nasza drużyna miała w 42. minucie. Najpierw po prostopadłym podaniu zrobiło się groźnie pod bramką Czernicy, ale nasz obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę na róg. Po kornerze piłkę odbił Romański, ale ta trafiła pod nogi Piotra Dudzika, który z pierwszego uderzenia posłał ją w kierunku bramki nad leżącym naszym bramkarzem. Romański jednak wyciągnął rękę do góry i... odbił zmierzającą do siatki futbolówkę, ratując tym samym Zameczek od nieuchronnej straty gola. Tym samym na przerwę do szatni obie drużyny udały sie przy bezbramkowym remisie.

Pamiętając ostatnie potyczki naszej drużyny, można było mieć nadzieję, że znowu po zmianie stron będzie się ona prezentowała lepiej. I tak też początkowo było. Czernica szukała swojej szansy. W 47. minucie Sebastian Markiewicz strzelił nad bramką, a w 61. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Aleksander Szweda, ale nie doskoczył do dośrodkowanej do niego piłki. Później inicjatywę jednak przejęli gospodarze. W 64. minucie Kuczera znowu groźnie główkował, ale tym razem minimalnie obok słupka. Trzy minuty później po kontrze przed naszym bramkarzem znalazło się dwóch zawodników Dębu, ale wieńczący akcję Makosz uderzył fatalnie, bo wprost w ręce Romańskiego. Potem niecelnie strzelali Dudzik dla miejscowych i Sobczak dla przyjezdnych. W 78. i 80. minucie z kolei interweniować znowu musiał Romański najpierw po strzale z bliska, a później po uderzeniu Dawida Szymika z ostrego kąta. W 89. minucie za drugą żółta kartkę z boiska wyleciał Kamil Smal. Szkoda, bo był to z pewnością wyróżniający się zawodnik w tym meczu, który grając na pozycji stopera często udanie interweniował, nieraz naprawiając błędy kolegów z zespołu. Zameczek utrzymał jednak do końca spotkania czyste konto, a w doliczonym czasie gry w polu karnym kopnięty został Sobczak. Sędzia jednak nie zdecydował się użyć gwizdka i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Był to pierwszy taki wynik Czernicy w tym sezonie, a dopiero trzeci, biorąc pod uwagę wszystkie mecze w bieżących rozgrywkach III grupy okręgówki.

2023.06.11 (niedziela), godz.17:00 GKS Dąb Gaszowice - LKS Zameczek Czernica 0:0
Gaszowice:
Grzegorz Cichos - Piotr Berger, Piotr Dudzik (75. Adrian Mańka), Kamil Gołyś (46. Dawid Szymik), Mariusz Kraśniewski (60. Miłosz Wala), Marcin Kuczera (70. Sebastian Pielczyk), Jakub Makosz, Daniel Malgrab, Krzysztof Markiefka, Kamil Ogon, Przemysław Stebel.
Czernica: Leszek Romański - Michał Świdergoł, Kamil Smal, Patryk Krzysztoń (70. Adrian Pieła), Przemysław Warło - Mateusz Pawlak (72. Radosław Szpiech), Krzysztof Łaciok, Sebastian Markiewicz, Rafał Wiklak, Aleksander Szweda - Marcin Sobczak.
Żółte kartki: Smal (dwie, w konsekwencji w 89. minucie czerwona).

W ostatniej kolejce sezonu 2022/23 Zameczek Czernica zagra u siebie z LKS-em 1908 Nędza, który korespondencyjnie walczyć będzie z Fortecą Świerklany o 3. miejsce w tabeli. W listopadzie w Nędzy góra byli gospodarze, którzy pokonali Zameczek 5:0 (RELACJA, PROTOKÓŁ).

Zanim dojdzie do sobotniego meczu seniorów, boisko w Czernicy należy do naszych drużyn młodzieżowe.

Wczoraj Orliki grały z Arka Markowice, a dzisiaj Orliki Młodsze z Rafako Racibórz. Jutro Trampkarze podejmować będą LKS Tworków, a w piątek Orliki Młodsze prawdopodobnie zagrają z KS Kornowac.

2023.06.12 (poniedziałek), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica U11 - UKS Arka Markowice U11 4:19
Bramki dla Czernicy:
Oliwier Czenczek 3, Jakub Grelik.
Czernica: Mikołaj Drabik, Jakub Grelik, Kinga Jaworowska, Bartosz Cnota, Franciszek Sieroń, Jakub Chowaniec, Krzysztof Ziomka, Oliwier Czenczek, Oliwier Korbel, Robert Olszówka, Sebastian Wypchoł, Szymon Biegański, Bartosz Pawlusek, Kacper Styrnol.

>> ZDJĘCIA Z TEGO MECZU <<

2023.06.13 (wtorek), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica U10 - KS Rafako Racibórz U10 3:6
Robert Olszówka 2, Mikołaj Karpierz.
Czernica: Oliwier Czenczek, Robert Olszówka, Oliwier Korbel, Bartosz Cnota, Jakub Chowaniec, Wiktoria Kotula, Szymon Biegański, Mikołaj Karpierz, Hubert Żydek, Krzysztof Ziomka, Sebastian Wypchoł, Kacper Styrnol.

Rozkład jazdy:

Kategoria Roczniki DataDzieńGodzina GospodarzeGoście
Trampkarze 2008-2011 2023.06.14Środa 18:00 LKS Zameczek Czernica U15 LKS Tworków U15
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.06.16Piątek ??:?? LKS Zameczek Czernica U10 KS Kornowac U10
Seniorzy   2023.06.17Sobota 17:00 LKS Zameczek Czernica LKS 1908 Nędza
Orliki 2012-2015 2023.06.19Poniedziałek17:00 KS Rafako Racibórz U11 LKS Zameczek Czernica U11
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.06.20Wtorek 17:00 LKS Pawłów U10 LKS Zameczek Czernica U10
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.0?.????? ??:?? KS Rafako Racibórz U10 LKS Zameczek Czernica U10
Orliki 2012-2015 2023.0?.????? ??:?? LKS Zameczek Czernica U11 LKS Tworków U11
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.0?.????? ??:?? KS Przyszłość Rogów U10 LKS Zameczek Czernica U10
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.0?.????? ??:?? LKS Zameczek Czernica U10 MKS Gmina Lubomia U10