Sezon 2024/25 już za pasem. W najbliższy weekend do gry wraca okręgówka. Wkrótce przedstawimy podsumowanie sparingów i ruchów transferowych. Póki co podsumujmy minione rozgrywki.
Seniorzy (pierwsza drużyna):
W sezonie 2023/24 LKS Zameczek Czernica rozegrał 30 ligowych spotkań, z których 6 wygrał, 2 zremisował i 22 przegrał. Strzelił 37 bramek i stracił 100. 20 punktów dało naszej drużynie piętnaste miejsce w tabeli raciborsko-rybnickiej ligi okręgowej. Dzięki reorganizacji rozgrywek dało nam to utrzymanie. Najwyższe zwycięstwo nasza ekipa odniosła w 27. kolejce, kiedy to wygrała u siebie 6:1 ze Startem Mszana. Najdotkliwsza porażka miała miejsce w ostatniej, 30. kolejce (mecz rozegrano jednak awansem 1 maja), kiedy to Zameczek przegrał na wyjeździe z rezerwami GKS-u Jastrzębie 0:10. A jak wyglądają statystyki poszczególnych piłkarzy?
W całym sezonie w barwach Zameczku zaprezentowało się w sumie aż 37 zawodników. Najwięcej spotkań rozegrali Przemysław Warło (27) i Olivier Sobik (26). Najwięcej minut na boisku spędził jednak Patryk Krzysztoń, który rozegrał 25 meczów. Poza nim i Warło ponad 2000 minut zagrali także: Krzysztof Łaciok, Michał Świdergoł i Kamil Smal. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobył Krzysztoń. Było to 10 trafień (w tym 7 z rzutów karnych). Po 4 gole zdobyli Smal i Kamil Dziwoki. Najwięcej asyst (3) zanotowali Aleksander Szweda i Krzysztof Łaciok. Po 2 podania otwierające drogę do bramki zaliczyli Smal i Warło. Ten pierwszy dodatkowo wywalczył jednego karnego.
W niechlubnej klasyfikacji karanych piłkarzy wygrał również Krzysztoń, który zobaczył aż 13 żółtych kartek (w tym dwa razy po dwie w jednym meczu). Sporo żółtych kartek otrzymywali także Krzysztof Łaciok (9) oraz Świdergoł i Sobik (po 7). Nikt tym razem nie zobaczył bezpośrednio czerwonej bramki. Poza Krzysztoniem za dwie żółte kartki raz z boiska wyleciał Dominik Mandrysz.
Seniorzy (rezerwy):
W całym sezonie w 22 meczach rezerwy Zameczku zdobyły 26 punktów (8 zwycięstw, 2 remisy i 12 porażek), strzeliły 52 i straciły 71 bramek. Dało im to 7. miejsce w dwunastozespołowej C klasie.
Najwięcej meczów rozegrali Radosław Olszyna (20), Wojciech Holona i Robert Graf (po 19) oraz Kacper Kałusek (18). Oni tez spędzili najwięcej minut na boisku.
Najlepszymi strzelcami naszego zespołu byli Holona (10), Olszyna (7) i Adrian Dera (5).
Jeśli chodzi o kary, to najwięcej żółtych kartek zobaczyli Marek Kolarczyk (6) oraz Kałusek i Jacek Rapacki (po 4). Ten ostatni z powodu dwóch żółtych kartek w jednym meczu wyleciał z boiska. Nikt tym razem nie zobaczył bezpośrednio czerwonej bramki.
Juniorzy Młodsi:
Jesienią w lidze Podokręgu Racibórz nasi Juniorzy Młodsi rozegrali 10 meczów, z których 7 wygrali, 1 zremisowali i 2 przegrali. Bilans bramek 45:7. Podsumowanie tej rundy przedstawiliśmy w lutym TUTAJ.
Wiosną w III lidze wojewódzkiej podopieczni Przemysława Warło zagrali 12 meczów, z których 2 wygrali, 1 zremisowali i 9 przegrali. Bilans bramek 23:46. We wszystkich wiosennych meczach zagrali: Szymon Bartczak, Maksymilian Piecowski, Tymoteusz Szczyrba, Mateusz Szostak, Remigiusz Chowaniec, Krzysztof Mandrysz i Marcin Waduła. Najlepszym strzelcem tej rundy w naszym zespole był Bartczak, który strzelił 8 bramek.
W sumie w całym sezonie komplet 22 spotkań rozegrali: Bartczak, Piecowski, Tymoteusz Szczyrba i Szostak. Najwięcej bramek strzelili: Bartczak (25), Chowaniec (9) i Krzysztof Mandrysz (7). Od tego sezonu nasi zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi karani też są kartkami. Najwięcej zobaczyli ich Tymoteusz Szczyrba i Piotr Szczyrba (po 4) oraz Dominik Mandrysz (3).
Orliki:
W całym sezonie Orliki rozegrali 16 meczów.
Najwięcej spotkań zaliczył Bartosz Cnota, który miał tylko jedną nieobecność. Po 14 meczów zagrali: Mikołaj Karpierz, Hubert Żydek, Mikołaj Szweda i Tymoteusz Kud.
Najwięcej bramek strzelili Karpierz (30) i Żydek (29). Pozostali w sumie zaliczyli 19 trafień.
Żaki:
W całym sezonie Żaki rozegrali 7 turniejów. We wszystkich zagrała tylko Wiktoria Kotula.