2024-06-05 22:15  -  Łukasz

Czernica nadal w okręgówce

Wysokim zwycięstwem 6:1 ze Startem Mszana, nasza drużyna zapewniła sobie utrzymanie w okręgówce.

W starciu dwóch najsłabszych drużyn tego sezonu, Czernica od początku przejęła inicjatywę i punktując rywala, nie oddała jej do końca spotkania. Już w 13. minucie Zameczek wyszedł na prowadzenie. Aleksander Szweda wrzucił piłkę z prawej strony, a Kamil Dziwoki głową umieścił ją w bramce. Dwie minuty później było już 2:0. Wojciech Stawiarz uruchomił prostopadłym podaniem Dziwokiego, a ten w sytuacji sam na sam minął bramkarza gości i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W 23. minucie rzut wolny wykonywał Przemysław Warło, a jego wrzutkę wypiąstkował bramkarz Startu. Piłka trafiła na głowę Krzysztofa Łacioka, a następnie przelobowała golkipera przyjezdnych - 3:0. Czernica nie zwalniała i w 29. minucie strzeliła kolejnego gola. Warło wyrzucał piłkę z autu, przedłużył ją Adam Wita, a głową z najbliższej odległości do bramki wepchnął Patryk Krzysztoń. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, z tą różnicą, że na gole czekaliśmy nieco dłużej. Po kilku nieudanych próbach, w 68. minucie Warło uruchomił prostopadłym podaniem Dziwokiego, który po sytuacji sam na sam skompletował hat-tricka. Minutę później było już 6:0, gdy Stawiarz prostopadle zagrał do Kamila Smala, a ten minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Niestety nie udało się Czernicy zachować czystego konta w tym spotkaniu. W 88. minucie honorowe trafienie dla gości zaliczył Adam Karwot wykorzystując kontrę po naszej stracie piłki w środku pola.

Warto dodać, że mecz był rozgrywany po tym, jak przez Czernicę przeszło oberwanie chmury. Ulewa spowodowała, że na boisku powstały kałuże, które mocno utrudniały grę. Stojąca woda czasem przeszkadzała w strzeleniu gola, gdy piłka lecąca do bramki nagle się zatrzymywała, ale też raz pomogła tego gola strzelić zmieniając tor lotu piłki nie lecącej początkowo w światło bramki...

2024.06.02 (niedziela), godz.16:00 LKS Zameczek Czernica - LKS Start Mszana 6:1 (4:0)
1:0 - Kamil Dziwoki (13. asysta Aleksander Szweda)
2:0 - Kamil Dziwoki (15. asysta Wojciech Stawiarz)
3:0 - Krzysztof Łaciok (23.)
4:0 - Patryk Krzysztoń (29. asysta Adam Wita)
5:0 - Kamil Dziwoki (68. asysta Przemysław Warło)
6:0 - Kamil Smal (69. asysta Wojciech Stawiarz)
6:1 - Adam Karwot (88.)
Czernica: Tobiasz Furgoł - Michał Świdergoł, Adam Wita (70. Dominik Mandrysz), Patryk Krzysztoń, Przemysław Warło, Aleksander Szweda - Marek Kolarczyk (70. Jakub Habryka), Krzysztof Łaciok (70. Oliwier Sobik), Wojciech Stawiarz - Kamil Dziwoki (80. Rafał Mazur), Kamil Smal.
Mszana: Daniel Mateńka - Adam Karwot, Szymon Kaźmierczak, Mateusz Kołodziejczyk, Krzysztof Marekwica (80. Grzegorz Seidel), Adam Miketa, Kamil Perliński, Adrian Rduch, Mikołaj Skwira, Robert Stabla, Artur Urbański.

>>ZDJĘCIA Z TEGO MECZU<<

Po tym meczu Czernica ma 19 punktów na koncie, a Mszana nadal 7. Do końca sezonu pozostały 3 kolejki, ale Zameczek spotkanie ostatniej rozegrał już awansem, więc czekają go tylko dwa mecze. Pierwszy z nich w niedzielę (9 czerwca) o godzinie 16:00 na wyjeździe z Naprzodem Syrynia. Zespół ten będąc beniaminkiem okręgówki po rundzie jesiennej był jej liderem. Wiosną gra jednak dużo słabiej, zdobywając tylko 13 punktów w 12 meczach, przez co obecnie zajmuje 5. miejsce.

Obie drużyny w lidze okręgowej starły się w sezonie 2017/18 i wtedy dwukrotnie lepsi byli nasi rywale:
2017.10.21 Zameczek Czernica - Naprzód Syrynia 1:3
2018.05.20 Naprzód Syrynia - Zameczek Czernica 4:2
Zameczek wówczas zajął wysokie drugie miejsce w tabeli, a Naprzód był szósty. Rok później, grając w różnych grupach, obie ekipy w wyniku kontrowersyjnej reorganizacji zostały relegowane do A klasy. Tam górą była nasza drużyna:
2019.08.24 Naprzód Syrynia - Zameczek Czernica 1:3
Do rewanżu nie doszło z powodu covida. Czernica wtedy wróciła do okręgówki, a Syrynia uczyniła to dopiero przed tym sezonie. W nim jesienią w Czernicy wygrała Syrynia, ale wbrew wynikowi mecz był bardzo wyrównany (RELACJA)
2023.10.28 LKS Zameczek Czernica - LKS Naprzód 32 Syrynia 0:3

Sporo emocji dostarczył mecz naszych rezerw w Pstrążnej. Czernica najpierw prowadziła 1:0, później przegrywała 1:2, a ostatecznie była bliska zwycięstwa 3:2. Niestety w końcówce spotkania gospodarze wyrównali z rzutu karnego i potyczka zakończyła się podziałem punktów. W ostatnim meczu tego sezonu Zameczek II zagra w sobotę (8 czerwca) o godzinie 17:00 na wyjeździe z KS Kornowac.

2024.06.01 (sobota), godz.16:00 LKS Pstrążna - LKS Zameczek II Czernica 3:3 (2:2)
0:1 - Marek Kolarczyk (10.)
1:1 - Wojciech Błaszczyk (17.)
2:1 - Wojciech Błaszczyk (32.)
2:2 - Radosław Olszyna (45. karny)
2:3 - Wojciech Holona (57.)
3:3 - Wojciech Błaszczyk (83. karny)
Pstrążna: Gabriel Kotala - Wojciech Błaszczyk, Jakub Gatnar, Radosław Kaczyński, Szymon Kilian, Tomasz Kosteczko, Tomasz Lemiesz, Łukasz Makoś, Marcin Małecki, Bartosz Mrozek (75. Bartosz Krupa), Kacper Wilusz.
Czernica: Adam Strugała - Dominik Dziwoki, Jacek Rapacki, Wojciech Tlon, Robert Graf - Radosław Olszyna, Wojciech Olszyna (46. Patryk Łanoszka) - Damian Jagusiak, Kacper Kałusek (70. Jakub Czylok), Wojciech Holona (85. Mateusz Kosteczko) - Marek Kolarczyk (46. Adrian Garbas)

Dobry mecz rozegrali nasi Juniorzy Młodsi. Niestety po błędach w obronie Czernica już w 11. minucie przegrywała 0:2 z LKS 07 Markowice. Później spotkanie się wyrównało, ale ostatecznie to goście z Markowic wygrali 3:2. W sobotę (8 czerwca) o godzinie 10:00 naszą drużynę czeka u siebie bardzo ważna potyczka z LKS Naprzód 37 Krzyżkowice U16.

2024.06.04 (wtorek), godz.17:30 LKS Zameczek Czernica U16 - LKS 07 Markowice U16 2:3 (1:2)
0:1 - Adrian Lokocz (8.)
0:2 - Wojtek Kulak (11.)
1:2 - Szymon Bartczak (29.)
1:3 - Samuel Grycman (57.)
2:3 - Dominik Dziwoki (72.)
Czernica: Mateusz Szostak - Dominik Dziwoki, Tymoteusz Szczyrba, Jan Pytlik - Eryk Bańczyk, Dominik Mandrysz, Emilian Mróz, Marcin Waduła - Remigiusz Chowaniec, Szymon Bartczak, Krzysztof Mandrysz. Rezerwowi: Karol Cojg - Wiktor Machnik, Przemysław Pawlusek, Maksymilian Piecowski, Franciszek Pytlik, Piotr Szczyrba.
Markowice: Franciszek Szerszunowicz - Mateusz Dominik, Samuel Grycman, Paweł Klimas, Wojtek Kulak, Adrian Lokocz, Kamil Mikołajek, Jakub Sochacki, Jakub Szymik, Adrian Tatarczyk, Dawid Zieliński. Rezerwowi: Oliwier Linde - Aleksander Bogusz, Dominik Jureczko.

Mecz naszych Orlików z KS Kornowac został przełożony na 17 czerwca. Wcześniej jednak, bo w poniedziałek 10 czerwca o godzinie 17:00 nasza drużyna zagra na wyjeździe z LKS-em Studzienna.