2024-04-02 22:49  -  Łukasz

Młodzież się dociera

W Wielką Sobotę nasza drużyna przegrała w Świerklanach z miejscową Fortecą 1:5 (0:3). Patrząc na okoliczności wynik ten nie może nikogo dziwić.

Ekipa ze Świerklan wyrasta na najlepszą drużynę naszej grupy okręgówki. Po wygranej z Czernicą i niespodziewanej porażce Syryni z Gaszowicami, Forteca awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Tymczasem w Czernicy stawiamy na młodzież i budowę zespołu pod przyszły sezon. W podstawowym składzie naszej drużyny w Świerklanach zagrało siedmiu nastolatków, wśród których tylko jeden jest pełnoletni. Średnia wieku (uwzględniając roczniki, a nie dokładne daty urodzenia) wynosiła niecałe 22 lata. W naszej drużynie gra coraz więcej wychowanków oraz mieszkańców naszej Gminy. Liczymy, że przetarcie w tej rundzie zaprocentuje w przyszłych rozgrywkach. Póki co starcia z takimi ekipami, jak Forteca kończą się boleśnie, ale z tym można się było liczyć.

Świerklany od początku meczu przystąpiły do szturmu i po 22 minutach prowadziły 3:0. Wszystkie te gole padły po wrzutkach z lewej strony. Już w 3. minucie Tomasz Steleblak spokojnie z półdystansu umieścił piłkę w bramce. 10 minut później Marko Vynnychok pięknym uderzeniem z woleja z narożnika pola karnego podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 22. minucie Bartosz Wójcik w zamieszaniu podbramkowym strzałem głową ustalił wynik spotkania po pierwszej połowie.

Po zmianie stron Forteca podwyższyła prowadzenie w 52. minucie, kiedy to prostopadłe podanie otrzymał Steleblak, minął naszego bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. W 60. minucie po wrzutce Kamila Dziwokiego głową strzelał Przemysław Warło, bramkarz odbił piłkę, a celną dobitką popisał się Rafał Mazur. Czernica miała swoje okazje na kolejne bramki, ale w 89. minucie wynik meczu na 5:1 ustalił Daniel Podbioł, który zakończył kontrę celnym trafieniem z ostrego kąta.

2024.04.30, godz.13:00 Forteca Świerklany - LKS Zameczek Czernica 5:1 (3:0)
1:0 - Tomasz Steleblak (3.)
2:0 - Marko Vynnychok (13.)
3:0 - Bartosz Wójcik (22.)
4:0 - Tomasz Steleblak (52.)
4:1 - Rafał Mazur (60.)
5:1 - Daniel Podbioł (89.)
Świerklany: Bartosz Wikar (70. Piotr Paś) - Kamil Gorzała (63. Damian Getler), Maciej Kasprzak, Dawid Łyżwa, Dawid Michalak, Paweł Oleś (46. Mateusz Bennek), Tomasz Steleblak, Paweł Sudoł (46. Daniel Podbioł), Adam Ucher (75. Kacper Suchan), Marko Vynnychok (56. Mateusz Gołek), Bartosz Wójcik.
Czernica: Tobiasz Furgoł - Michał Świdergoł, Dominik Mandrysz (46. Wojciech Stawiarz), Patryk Krzysztoń, Olivier Sobik - Aleksander Szweda, Przemysław Warło - Jakub Habryka (46. Adam Wita), Rafał Mazur, Kamil Dziwoki - Kamil Smal.
Żółte kartki: Łyżwa - Krzysztoń, Świdergoł, Mazur, Smal.

>> ZDJĘCIA Z TEGO MECZU <<

W najbliższy weekend nasza pierwsza drużyna nie zagra. Planowane na 6 kwietnia starcie z Krzyżanowicami odbędzie się 15 maja, bo na boisko w Czernicy wjedzie sprzęt naszego partnera zakladamytrawniki.pl. W kwietniu czekają nas więc trzy mecze wyjazdowe: w Gorzycach, Raciborzu i Czyżowicach, a najbliszy mecz w Czernicy odbędzie się dopiero za miesiąc (4 maja z Ruptawą).

Do gry wracają za to wszystkie nasze pozostałe drużyny.

W sobotę, 6 kwietnia o godzinie 17:00 nasze rezerwy zagrają na wyjeździe z Rudą Kozielską. Rywal zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli, a Czernica jest 7.

Tego samego dnia przygodę z III ligą wojewódzką rozpoczynają nasi Juniorzy Młodsi. Na początek zagrają w Tworkowie o godzinie 10:00.

W poniedziałek (8 kwietnia) o godzinie 17:00 nasze Orliki podejmować będą na orliku w Piecach Akademię Piłkarską Gol Racibórz.

Z kolei Żaki w sobotę będą gospodarzami turnieju, w którym na orliku w Piecach gościć będą zespoły: LKS Górki Śląskie, Górnik Pszów, Przyszłość Rogów i Naprzód Czyżowice.