2023-11-10 11:47  -  Łukasz

W niedzielę koniec rundy

Porażką 1:2 zakończył się mecz Czernicy w Lubomi. W niedzielę (12 listopada) o godzinie 13:30 nasz pierwszy zespół zagra u siebie z rezerwami GKS-u Jastrzębie. Będzie to ostatni mecz rundy jesiennej. Tą w miniony weekend zakończyły nasze pozostałe drużyny. Rezerwy przegrały z Kornowacem, Juniorzy Młodsi rozgromili lidera ze Stanowic, a Orliki ograły na wyjeździe Gorzyce.

W wyjazdowym meczu w Lubomi pierwszą bramkę strzeliła Czernica. W 25. minucie po wrzutce Radosława Szpiech z najbliższej odległości do siatki piłkę wpakował Emanuel Markiewicz. Niestety gospodarze wykorzystując bierną postawę naszej defensywy odpowiedzieli dwoma trafieniami Wiktora Kampki i wygrali 2:1. Mecz był w miarę wyrównany i można było przywieźć remis z boiska wyżej notowanego rywala. Nie ma sensu się więcej rozpisywać na temat spotkania, bo jego dziewięciominutowy skrót można zobaczyć na kanale "Swojska Piłka" TUTAJ

2023.11.05 (niedziela), godz.14:00 LKS Silesia Lubomia - LKS Zameczek Czernica 2:1 (1:1)
0:1 - Emanuel Markiewicz (25. asysta Radosław Szpiech)
1:1 - Wiktor Kampka (41.)
2:1 - Wiktor Kampka (51.)
Lubomia: Kamil Kocur - Kamil Biły, Kamil Elias, Bartosz Kalisz (60. Filip Kiełkowski), Wiktor Kampka, Mateusz Kondziołka, Dawid Lenart (70. Kacper Zysk), Dominik Mańkowski, Marek Mnich (75. Maciej Norek), Jan Pawelec (80. Kacper Kalisz), Mariusz Pawełek.
Czernica: Mateusz Mazur - Olivier Sobik, Wojciech Olszyna (73. Tobiasz Furgoł), Patryk Krzysztoń, Przemysław Warło - Radosław Szpiech, Radosław Olszyna, Emanuel Markiewicz, Krzysztof Łaciok, Jakub Habryka - Rafał Mazur.
Żółte kartki: Warło, Habryka, Szpiech.

Także rezerwy przegrały mecz, którego wcale przegrać nie musiały. Po wyrównanej pierwszej połowie goście z Kornowaca prowadzili 0:1. Po przerwie Czernica przycisnęła i wyrównała. Wydawało się, że są w stanie wygrać spotkanie, ale w końcówce zamiast strzelić gola, to... stracili dwa. To był ostatni jesienny mecz naszej drużyny. Zameczek II Czernica miał bardzo dobry początek sezonu. Po pięciu kolejkach był trzeci w tabeli z jednym punktem straty do lidera i wydawało się, że może nawet włączyć się do walki o awans do B klasy. W szóstej kolejce zremisował, a następnie przegrał pięć kolejnych meczów! W efekcie na przerwę zimową uda się na siódmej lokacie z pięcioma punktami straty do szóstej. Oznacza to, że na wiosnę Czernica będzie miała ciężko załapać się w dwunastozespołowej lidze do górnej połowy tabeli.

2023.11.04 (sobota), godz.14:00 LKS Zameczek II Czernica - KS Kornowac 1:3 (0:1)
0:1 - Mateusz Wystryk (37.)
1:1 - Jakub Habryka (54.)
1:2 - Mateusz Wystryk (81.)
1:3 - Samuel Wrobel (87.)
Czernica: Tobiasz Furgoł - Wojciech Olszyna (46. Rafał Mazur), Adrian Pieła, Marek Kolarczyk, Robert Graf (60. Jacek Rapacki) - Olivier Sobik (46. Radosław Olszyna), Patryk Łanoszka, Przemysław Warło (46. Jakub Habryka), Jakub Mikołajczyk - Wojciech Holona, Adrian Dera (46. Rafał Ochojski).
Kornowac: Kamil Pałka - Sebastian Żak, Dawid Cieślik, Dominik Maciaszek, Rafał Miczek (78. Franciszek Wałach), Dawid Liszka, Mateusz Kula, Jakub Gatnar, Przemysław Oślizło (65. Arkadiusz Morciniec), Samuel Wrobel, Mateusz Wystryk.
Żółte kartki: Łanoszka, Kolarczyk.

Doskonale zakończyli rozgrywki za to nasi Juniorzy Młodsi. W ostatnich czterech meczach strzelili 34 gole i stracili tylko jednego. Aż szkoda, że nasza drużyna wcześniej pogubiła punkty, bo mogła pokusić się o walkę o awans do III ligi wojewódzkiej. To, że na to zasłużyła udowodniła w minioną niedzielę ogrywając w Czernicy lidera ze Stanowic 8:1!

2023.11.05 (niedziela), godz.10:00 LKS Zameczek Czernica U15 - LKS Ruch Stanowice U15 8:1 (4:0)
8:1 - Dominik Mandrysz (83.)
Czernica: Mateusz Szostak - Jan Pytlik, Dominik Mandrysz, Tymoteusz Szczyrba - Eryk Bańczyk, Emilian Mróz, Piotr Szczyrba, Marcin Waduła - Remigiusz Chowaniec, Krzysztof Mandrysz - Szymon Bartczak. Rezerwowi: Karol Cojg - Filip Babuchowski, Jakub Czarnecki, Przemysław Pawlusek, Maksymilian Piecowski, Franciszek Pytlik.
Stanowice: Seweryn Kępiński - Bartosz Czerlanis, Bartosz Głombik, Wiktor Kajzer, Dominik Karpiuk, Kacper Kędzierski, Szymon Kubasa, Artur Lupa, Sebastian Marek, Filip Pasuto, Kacper Wyleżoł. Rezerwowi: Michał Szczyrbowski, Mateusz Witek.

Wysokim zwycięstwem tegoroczne rozgrywki zakończyli też nasze Orliki. W Gorzycach ograli tamtejszych Czarnych 11:1.

2023.11.06 (poniedziałek), godz.15:30 LKS Czarni Gorzyce U10 - LKS Zameczek Czernica U10 1:11
0:1 - Tomasz Dera
0:2 - Hubert Żydek
0:3 - Hubert Żydek