2023-09-19 22:18  -  Łukasz

Dwa samobóje, a w sobotę na Granicy

Dwie bramki samobójcze i sędziowskie kontrowersje - tak do 86. minuty wyglądał sobotni mecz z Naprzodem Czyżowice. Potem goście wypunktowali Czernicę i wygrali 5:0. Swoje mecze wygrali za to nasze rezerwy i Juniorzy Młodsi. Przegrały niestety Orliki.

Mecz z Naprzodem Czyżowice był z gatunku tych do wygrania. Niestety Czernica do tego spotkania przystąpiła osłabiona kadrowo. Do przerwy gra wyglądała tak, jak wynik, który był bezbramkowy. Druga połowa rozpoczęła się niefortunnie dla naszej drużyny. Dobrze spisujący się w pierwszej połowie nasz rezerwowy bramkarz Tobiasz Furgoł niepewnie interweniował i próbujący ratować sytuację Krzysztof Łaciok wbił piłkę do własnej bramki. Przegrywając 0:1 Czernica przeszła do odrabiania strat. Po strzale Szymona Węgrzyka piłkę zmierzającą do bramki wybił jednak obrońca gości, a Krzysztof Łaciok trafił w poprzeczkę. Później Węgrzyk miał jeszcze jedną wyśmienitą sytuację, ale nieczysto trafił w piłkę, a zaraz po oddaniu strzału był faulowany. Jako że piłka była na boisku, to powinien być rzut karny, jednak arbiter nie zdecydował się jednak podyktować jedenastki. Gdy wydawało się, że Zameczek w końcu dopnie swego, to strzelił sobie drugą bramkę. Tym razem Kamil Smal podał do bramkarza w światło bramki, piłka skozłowała i nasz golkiper nie trafił w nią, a ta wturlała się do bramki. Nasz zespół jeszcze próbował walczyć, przy okazji dwukrotnie mając pretensje do sędziego o nie podyktowanie rzutu karnego (ręka i odepchnięcie wyskakującego do główki Patryka Krzysztonia). W końcówce Czernica ewidentnie się poddała i w przeciągu pięciu minut straciła trzy kolejne gole ostatecznie przegrywając aż 0:5.

>>ZDJĘCIA Z TEGO MECZU<<

2023.09.16 (sobota), godz.16:00 LKS Zameczek Czernica - LKS Naprzód Czyżowice 0:5 (0:0)
0:1 - Krzysztof Łaciok (47. samobójcza)
0:2 - Kamil Smal (70. samobójcza)
0:3 - Radosław Grabarczyk (86.)
0:4 - Szymon Gardawski (87.)
0:5 - Maciej Mioduszewski (90.)
Czernica: Tobiasz Furgoł - Michał Świdergoł, Patryk Krzysztoń, Kamil Smal, Sebastian Markiewicz - Krzysztof Łaciok, Aleksander Szweda - Oliwier Sobik, Szymon Węgrzyk, Rafał Mazur (75. Radosław Olszyna) - Artur Łaciok
Czyżowice: Łukasz Janeta - Artur Kurasz, Artur Sosna, Artur Cichy, Błażej Wachtarczyk, Radosław Grabarczyk, Kacper Macura (46. Maciej Mioduszewski), Karol Rek, Filip Sachs (46. Szymon Gardawski), Adrian Wierzgoń (67. Bartosz Jęczmionka), Grzegorz Porwoł (82. Mikołaj Dawid).
Żółte kartki: Węgrzyk, Świdergoł, Sobik - Sachs, Mioduszewski, Wierzgoń.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w sobotę (23 września) o godzinie 16:00 na wyjeździe z Granicą Ruptawa. Zespół ten ma obecnie o 3 punkty więcej od Zameczku. Historia starć pomiędzy obiema ekipami jak na razie jest na remis, choć nigdy jeszcze te drużyny nie podzieliły się ze sobą punktami:
2017.09.09 Granica Ruptawa - Zameczek Czernica 1:4
2018.04.14 Zameczek Czernica - Granica Ruptawa 0:1
2021.10.09 Granica Ruptawa - Zameczek Czernica 5:2
2022.05.14 Zameczek Czernica - Granica Ruptawa 1:2
2022.10.29 Granica Ruptawa - Zameczek Czernica 0:1
2023.06.08 Zameczek Czernica - Granica Ruptawa 2:1

Trzecie zwycięstwo w czwartym meczu w tym sezonie wywalczyły nasze rezerwy. Tym razem Czernica ograła Rzuchów 5:2. Kolejny rywal będzie jednak znacznie trudniejszy. W niedzielę (24 września) o godzinie 15:00 Zameczek zagra na wyjeździe z Płomieniem Kobyla, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał.

2023.09.17 (niedziela), godz.14:00 LKS Zameczek II Czernica - LKS Strzelec Rzuchów 5:2 (3:2)
5:2 - Wojciech Holona (73.)
Czernica: Tobiasz Furgoł - Adrian Garbas, Marek Kolarczyk, Jacek Rapacki, Robert Graf - Jakub Czylok, Radosław Olszyna, Kacper Kałusek (60. Tomasz Babuchowski), Jakub Mikołajczyk - Adrian Dera (70. Mateusz Kosteczko), Wojciech Holona.
Rzuchów: Bartosz Paruzel - Igor Dujović, Jan Granieczny, Paweł Hajduczek, Łukasz Kołek, Dawid Maciuga, Dariusz Malcherczyk, Patryk Melcer, Filip Mokry, Wojciech Peteja, Michał Święty (35. nikt).
Żółte kartki: Kałusek, Rapacki, Kolarczyk - Melcer, Granieczny

Drugie zwycięstwo w trzecim meczu w tym sezonie odnieśli nasi Juniorzy Młodsi wygrywając w Gołkowicach 2:0. W najbliższą sobotę (23 września) o godzinie 12:00 podejmować będą na własnym boisku Sygnały Gotartowice.

2023.09.16 (sobota), godz.10:00 KS 27 Gołkowice U15 - LKS Zameczek Czernica U15 0:2 (0:1)
0:1 - Tymoteusz Szczyrba (43.)
0:2 - Szymon Bartczak (53.)
Gołkowice: Dominik Kwiatkowski - Adam Duda, Mateusz Kowol, Kacper Krupski, Jakub Krzystała, Karol Majzner, Dominik Mechliński, Aleksander Mucha, Kacper Nowak, Paweł Polnik, Karol Prochasek. Rezerwowi: Patryk Szczepanek, Dawid Szłapa, Paweł Wala.
Czernica: Mateusz Szostak - Franciszek Pytlik, Marcin Waduła, Maksymilian Piecowski, Jan Pytlik - Remigiusz Chowaniec, Tymoteusz Szczyrba, Emilian Mróz, Filip Babuchowski, Eryk Bańczyk - Szymon Bartczak. Rezerwowi: Jakub Czarnecki, Jakub Gebel, Miłosz Kasperzec, Piotr Szczyrba.
Żółte kartki: Mechliński, Mucha - Chowaniec.

Porażką 1:8 zakończył się mecz naszych Orlików w Tworkowie. Teraz nasza drużyna ma pauzę, a kolejny mecz rozegra dopiero 2 października u siebie z Gorzycami.

2023.09.18 (poniedziałek), godz.17:00 LKS Tworków U10 - LKS Zameczek Czernica U10 8:1
Bramka dla Czernicy:
Hubert Żydek.
Czernica: Sebastian Wypchoł, Hubert Żydek, Mikołaj Dera, Tomasz Dera, Tymoteusz Kud, Paweł Sroślak, Mikołaj Szweda, Wiktoria Kotula, Bartosz Cnota.

W najbliższą sobotę (23 września) drugi turniej rozegrają nasze Żaki. W Pszowie poza miejscowym Górnikiem, rywalami naszej drużyny będą jeszcze: Rafako Racibórz i KS Kornowac.