2023-09-12 01:14  -  Łukasz

Sinusoida z Unią. Jutro do Krzyżanowic

Od 0:2, poprzez 3:2, do 3:3 - tak wyglądała zmiana wyniku w meczu z Unią Racibórz. Czernica zdobyła pierwszy punkt w historii potyczek z tym rywalem, ale czujemy niedosyt. Jutro Zameczek rozegra zaległy mecz w Krzyżanowicach. Swoje mecze wygrały nasze rezerwy i Juniorzy Młodsi. Orliki zremisowały, a Żaki dobrze zaprezentowały się na turnieju w Raciborzu.

Tegoroczny spadkowicz z IV ligi - Unia Racibórz, w tym sezonie jak na razie radzi sobie bardzo kiepsko. Do Czernicy przyjeżdżał z zaledwie jednym punkcie zdobytym w pięciu meczach. Gdy po 25. minutach prowadził 2:0 (bramki Kamila Dudy i Marcina Ośliźloka) wydawało się, że wywalczy swoje pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Tym bardziej, że minuty mijały, a zamiast bramek oglądaliśmy wysyp żółtych kartek, których sędzia w tym spotkaniu pokazał aż 15! Nadzieje odżyły w 73. minucie, kiedy to w polu karnym faulowany był Artur Łaciok, a jedenastkę na gola zamienił Patryk Krzysztoń. W 87. minucie Zameczek wyrównał. Z autu piłkę wrzucił Sebastian Markiewicz, a Krzysztoń głową umieścił piłkę w siatce. Czernica poszła za ciosem i dwie minuty później wyszła na prowadzenie. Prostopadłym podaniem Artura Łacioka uruchomił Olivier Sobik, a nasz napastnik wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem z Raciborza. Powoli szykowaliśmy się do świętowania, ale niestety prowadzenia nie udało się dowieźć do końca spotkania. W 4. minucie doliczonego czasu gry piłka trafiła w rękę interweniującego wślizgiem Krzysztofa Łacioka i sędzia podyktował drugą tego dnia jedenastkę, którą na wyrównującego gola zamienił Ośliźlok. Szkoda straconych dwóch punktów, ale z drugiej strony gdy jeszcze w 73. minucie Zameczek przegrywał 0:2, to remis bralibyśmy w ciemno. Ważne, że nasza drużyna pokazała charakter, co dobrze wróży na dalszą część sezonu.

2023.09.09 (sobota), godz.16:00 LKS Zameczek Czernica - Unia Racibórz 3:3 (0:2)
0:1 - Kamil Duda (23.)
0:2 - Marcin Ośliźlok (25.)
1:2 - Patryk Krzysztoń (73. karny po faulu na Arturze Łacioku)
2:2 - Patryk Krzysztoń (87. asysta Sebastian Markiewicz)
3:2 - Artur Łaciok (89. asysta Olivier Sobik)
3:3 - Marcin Ośliźlok (94. karny)
Czernica: Mateusz Mazur - Wojciech Olszyna (70. Jakub Habryka), Kamil Smal, Patryk Krzysztoń, Przemysław Warło (46. Olivier Sobik) - Emanuel Markiewicz, Krzysztof Łaciok - Sebastian Markiewicz, Szymon Węgrzyk (90. Rafał Ochojski), Aleksander Szweda - Artur Łaciok.
Racibórz: Mateusz Kurzanowski - Kamil Duda, Bogusław Sobek, Artur Elias (83. Wojciech Stępień), Adrian Kuczera, Gabriel Szotek, Rafał Chałupiński, Michał Hoffmann (60. Michał Rutowicz), Marcin Ośliźlok, Paweł Witt, Maksymilian Musioł.
Żółte kartki: Szweda, Smal, Węgrzyk, A.Łaciok, K.Łaciok, E.Markiewicz, S.Markiewicz, Sobik, Krzysztoń - Plizga, Hoffmann, Witt, Duda, Kurzanowski, Elias.

Już jutro (środa, 13 września) o godzinie 16:30 Czernica rozegra zaległy mecz w Krzyżanowicach. Gospodarze będą zdecydowanymi faworytami - zarówno biorąc pod uwagę obecną ich sytuację w tabeli (cztery zwycięstwa i tylko jedna porażka), jak i historię starć obu ekip. Z dziesięciu pojedynków, pięć ostatnich wygrał nasz rywal. Wcześniej wprawdzie udało się Zameczkowi trzy razy pokonać Krzyżanowice, ale ostatnio ponad 5 lat temu...
2023.06.03 LKS Krzyżanowice - Zameczek Czernica 2:0

Zanim Czernica rozegrała emocjonujący mecz z Unią Racibórz, to w środę pożegnała się z rozgrywkami u Puchar Polski. Na boisku w Lubomi lepsza okazała sie miejscowa Silesia. Wprawdzie do 69. minuty był bezbramkowy remis, ale mający więcej sytuacji gospodarze w końcu odzyskali skuteczność i w końcówce wbili Zameczkowi trzy bramki.

2023.09.06 (środa), godz.16:30 LKS Silesia Lubomia - LKS Zameczek Czernica 3:0 (0:0)
1:0 - Dawid Lenart (69.)
2:0 - Kamil Biały (85.)
3:0 - Dawid Lenart (88.)
Lubomia: Kamil Kocur - Bartosz Kalisz, Michał Górny, Kamil Wolski, Maciej Norek, Jan Pawelec, Bartosz Stawarski, Dominik Mańkowski, Kacper Zysk, Robert Pawełek, Kajetan Dyl. Rezerwowi: Miłosz Czogała, Dawid Lenart, Kamil Elias, Szymon Grzybek, Piotr Siedlarz, Kamil Biły, Wiktor Kampka, Filip Kiełkowski, Kacper Kalisz.
Czernica: Tobiasz Furgoł - Wojciech Olszyna (75. Robert Graf), Adrian Pieła, Sebastian Markiewicz, Przemysław Warło - Krzysztof Łaciok, Emanuel Markiewicz - Olivier Sobik (75. Adrian Garbas), Szymon Węgrzyk, Jakub Habryka (70. Artur Łaciok) - Rafał Ochojski (66. Patryk Krzysztoń).

>>SKRÓT MECZU<<

Pewnym zwycięstwem zakończył się niedzielny mecz naszych rezerw z rezerwami Polonii Niewiadom. W kolejnym spotkaniu, które rozegrane zostanie w niedzielę (17 września) o godzinie 14:00, nasza drużyna również będzie faworytem. Rywalem będzie bowiem Strzelec Rzuchów który w tym sezonie przegrał wszystkie swoje trzy mecze. Ostatnio w Zawadzie aż 1:7, gdzie Czernica wygrała.

2023.09.10 (niedziela), godz.14:00 LKS Zameczek II Czernica - KS Polonia II Niewiadom 5:0
1:0 - Bartosz Olszyna (6.)
2:0 - Rafał Ochojski (38.)
3:0 - Jakub Mikołajczyk (55.)
4:0 - Wojciech Tlon (62.)
5:0 - Oliwier Sobik (75.)
Czernica: Tobiasz Furgoł - Oliwier Sobik, Marek Kolarczyk, Jacek Rapacki, Robert Graf - Bartosz Olszyna (28. Szymon Łanoszka), Kacper Kałusek (70. Mateusz Kosteczko), Radosław Olszyna - Adrian Dera (60. Wojciech Tlon), Jakub Habryka (10. Jakub Mikołajczyk) - Rafał Ochojski.
Niewiadom: Paweł Potyrcha - Mateusz Czernij (65. Dawid Mika), Krzysztof Frydrych (46. Marek Kuczera), Jakub Gawarzewski, Kacper Jagła, Radosław Kantor (38. Wojciech Kantor), Gracjan Parzyszek (46. Łukasz Kubica), Igor Popiel (69. Sebastian Szulik), Jakub Sitek, Dariusz Walencinowicz, Daniel Wieczorek (40. Tomasz Olszewski).

Swój mecz wygrali także nasi Juniorzy Młodsi. Mimo, że przegrywali z Rowniem 0:1, to wygrali 3:1. W sobotę (16 września) o godzinie 10:00 podopieczni Przemysława Warło zagrają na wyjeździe z Gołkowicami, które mają za sobą dwie wysokie porażki.

2023.09.09 (sobota), godz.9:00 LKS Zameczek Czernica U15 - SKF Rowień U15 3:1 (1:1)
0:1 - Igor Ryt (7.)
1:1 - Krzysztof Mandrysz (23.)
2:1 - Szymon Bartczak (65.)
3:1 - Miłosz Kasperzec (72.)
Czernica: Mateusz Szostak - Franciszek Pytlik, Maksymilian Piecowski, Dominik Mandrysz, Marcin Waduła, Krzysztof Mandrysz, Emilian Mróz, Tymoteusz Szczyrba, Piotr Szczyrba, Eryk Bańczyk, Szymon Bartczak. Rezerwowi: Jakub Czarnecki, Jan Pytlik, Miłosz Kasperzec.
Rowień: Kamil Szewieczek - Jakub Karwot, Bartłomiej Mańka, Paweł Owczarz, Łukasz Piorecki, Igor Ryt, Tomasz Sędłak, Krzysztof Szkróbka, Bartosz Teister, Kacper Woryna, Szymon Wowra. Rezerwowy: Filip Mańka.

Remisem zakończył się wczorajszy mecz naszych Orlików z Kornowacem. Za tydzień (poniedziałek, 18 września, godz.17:00) podopieczni Tomasza Babuchowskiego zagrają na wyjeździe z LKS-em Tworków.

2023.09.11 (poniedziałek), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica U10 - KS Kornowac U10 4:4
Bramki dla Czernicy:
Mikołaj Karpierz 3, Tomasz Dera.
Czernica: Mikołaj Dera, Tomasz Dera, Wiktoria Kotula, Mikołaj Karpierz, Sebastian Wypchoł, Hubert Żydek , Bartosz Cnota, Jakub Chowaniec, Franciszek Sieroń, Marek Smyczek, Bartosz Pawlusek

Bardzo dobrze na swoim pierwszym turnieju zaprezentowali się nasze Żaki. Zanotowali dwa zwycięstwa, dwa remisy i tylko jedną porażkę. Kolejny turniej 23 września.

2023.09.09 (sobota) Turniej w Raciborzu (gospodarz: KS Rafako Racibórz)
Unia I Racibórz U8 - LKS Zameczek Czernica U8 1:1
Unia I Racibórz U8 - LKS Zameczek Czernica U8 0:2
KS Rafako Racibórz U8 - LKS Zameczek Czernica U8 1:2
TS Górnik Pszów U8 - LKS Zameczek Czernica U8 3:0
LKS Silesia Lubomia U8 - LKS Zameczek Czernica U8 2:2
Czernica: Tomasz Dera (gościnnie) - Mikołaj Kot, Mikołaj Dera, Bartosz Pawlusek, Wiktoria Kotula.