2023-09-06 00:07  -  Łukasz

Porażka z Gorzycami. Dzisiaj puchar

Nie udało się wygrać trzeciego z rzędu meczu w okręgówce. Czernica w sobotę przegrała u siebie z Gorzycami 0:4. Trzy punkty zdobyły za to nasze rezerwy w niedzielę w Zawadzie.

Od początku spotkania z Czarnymi Gorzyce przewagę mieli goście. Udokumentowali ją golem Artura Gacia w 22. minucie, który wykorzystał wrzutkę z prawej strony. Zameczek próbował wyrównać, ale brakowało skuteczności. Po jednej bardzo dobrej okazji Czernicy, przyjezdni wyszli z kontrą, w efekcie której w 66. minucie Gać podwyższył wynik meczu. Od tej pory gra naszej drużyny się posypała, a Gorzyce kolejne dwa gole zdobyli - tak samo, jak dwa pierwsze - dzięki akcjom skrzydłami. Zameczek mógł zmniejszyć rozmiary porażki, ale Szymon Węgrzyk nie trafił w bramkę z rzutu karnego.

Przed tym meczem wydawało się, że Czarni to drużyna do ogrania, bo miała na swoim koncie zaledwie 2 punkty. Przełamała się jednak w Czernicy, gdzie wywalczyła swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W najbliższą sobotę (9 września) o godzinie 16:00 Zameczek zmierzy się u siebie z kolejną ekipą, która jeszcze w tym sezonie nie wygrała. Jest nią spadkowicz z IV ligi - Unia Racibórz. Oby to nie był kolejny rywal, który się przełamie na naszym boisku. Wspomnień z ligowych starć z tym rywalem nie mamy najlepszych...
2020.08.22 Unia Racibórz - Zameczek Czernica 2:1
2020.10.24 Zameczek Czernica - Unia Racibórz 3:9
2021.11.11 Unia Racibórz - Zameczek Czernica 9:1
2022.06.11 Zameczek Czernica - Unia Racibórz 1:4

Wcześniej, bo już dzisiaj (środa, 6 września) o godzinie 16:30 nasza drużyna zagra w Lubomi z miejscową Silesią mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski.

2023.09.02, godz.16:00 LKS Zameczek Czernica - LKS Czarni Gorzyce 0:4 (0:1)
0:1 - Artur Gać (22.)
0:2 - Artur Gać (66.)
0:3 - Sebastian Buko (77.)
0:4 - Dawid Bober (82. karny)
Czernica: Mateusz Mazur - Michał Świdergoł (80. Adrian Pieła), Kamil Smal, Patryk Krzysztoń (70. Wojciech Olszyna), Przemysław Warło (85. Jakub Habryka) - Emanuel Markiewicz, Krzysztof Łaciok - Sebastian Markiewicz (88. Olivier Sobik), Szymon Węgrzyk, Rafał Mazur (46. Rafał Ochojski) - Artur Łaciok.
Gorzyce: Karol Wacławiec - Marcin Widenka, Rafał Ciuberek, Mateusz Pawełkiewicz (79. Piotr Wojtala), Denis Waś, Dawid Zychma (33. Adrian Wawrzyczny), Sebastian Buko (81. Igor Goraus), Radosław Żbikowski, Artur Gać, Kamil Benauer (83. Jakub Cielusek), Dawid Bober.
Żółte kartki: S.Markiewicz, K.Łaciok, Pieła - Ciuberek.

Sporo emocji przyniósł niedzielny mecz naszych rezerw w Zawadzie. Rezerwy miejscowego Naprzodu dwa razy wychodziły na prowadzenie, ale ostatecznie to Czernica wygrała 3:2 dzięki bramce w doliczonym czasie gry. Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie KS Polonia II Niewiadom. Mecz odbędzie się w niedzielę (10 września) o godzinie 14:00 w Czernicy.

2023.09.03, godz.11:00 LKS Naprzód 46 Zawada II LKS Zameczek II Czernica 2:3 (1:0)
1:0 - Yurii Pryshliak (36.)
1:1 - Jakub Habryka (51.)
2:1 - Bartosz Rogoś (66.)
2:2 - Wojciech Holona (78.)
2:3 - Olivier Sobik (92.)
Zawada: Witold Elsner - Przemysław Antończyk (72. Zenon Rogoś), Tomasz Dąbek (59. Volodymyr Pryshliak), Sebastian Jęczmionka (77. Łukasz Mandera), Grzegorz Kądziela (46. Rafał Elsner), Rafał Materzok (62. Filip Wyrembak), Yurii Pryshliak (74. Przemysław Bielat), Łukasz Pytlik, Bartosz Rogoś, Kamil Trzaskalik (67. Dawid Stolarski), Mateusz Trzaskalik.
Czernica: Tobiasz Furgoł - Robert Graf (60. Adrian Garbas), Wojciech Olszyna, Marek Kolarczyk, Olivier Sobik - Patryk Łanoszka (60. Jakub Mikołajczyk), Bartosz Olszyna (75. Szymon Łanoszka), Kacper Kałusek (70. Wojciech Tlon), Radosław Olszyna, Jakub Habryka (80. Tomasz Babuchowski) - Wojciech Holona.
Żółte kartki: Dąbek - Habryka.

W minioną niedzielę nasi Juniorzy Młodsi rozegrali ciekawy mecz z Krzyżkowicami. Od samego początku było widać chęć zdobycia bramki po obu stronach. Można przyznać, że drużyna gości lepiej operowała piłką, ale to Zameczek miał więcej sytuacji, które powinien zamienić na bramki. Zabrakło jednak konsekwencji w ostatniej fazie ataku. Na początku drugiej połowy Czernica w końcu strzeliła gola, ale nie zdołała utrzymać prowadzenia ostatecznie remisując 1:1. Mimo wszystko można być zadowolonym z wyniku, gry oraz zaangażowania do ostatnich minut spotkania. Kolejny mecz podopieczni Przemysława Warło zagrają w sobotę (9 września) o godzinie 9:00 u siebie z SKF Rowień.

2023.09.03, godz.10:00 LKS Zameczek Czernica U15 - LKS Naprzód 37 Krzyżkowice U15 1:1 (0:0)
1:0 - Szymon Bartczak (47.)
1:1 - Cyprian Chłodek (67.)
Czernica: Mateusz Szostak - Franciszek Pytlik (46. Jan Pytlik), Dominik Mandrysz, Maksymilian Piecowski, Szymon Bartczak - Tymoteusz Szczyrba, Emilian Mróz - Remigiusz Chowaniec (75. Jakub Czarnecki), Filip Babuchowski (25. Marcin Waduła), Krzysztof Mandrysz (70. Jakub Gebel) - Piotr Szczyrba.
Krzyżkowice: Mateusz Erazmus - Jakub Benek, Cyprian Chłodek, Grzegorz Głazik, Tadeusz Kowalski, Dawid Kutek, Bartłomiej Manderla, Marcin Pieczka, Robert Reś, Dawid Rygielski, Szymon Utrata. Rezerwowi: Natan Cyranek, Bartosz Gajda, Piotr Libowski, Oskar Śleziona, Adrian Słomian, Klaudiusz Sychta.
Żółte kartki: P.Szczyrba (dwie, w konsekwencji w 81. minucie czerwona) - Sychta, Manderla, Benek.

Pierwszy mecz mają za sobą też nasze Orliki, którzy w poniedziałek nieznacznie przegrali w Raciborzu z Rafako. Kolejny mecz zagrają u siebie z Kornowacem w poniedziałek 11 września o godzinie 17:00.

2023.09.04, godz.17:00 KS Rafako Racibórz U10 - LKS Zameczek Czernica U10 6:4 (4:1)
Bramki dla Czernicy:
Mikołaj Karpierz 2, Hubert Żydek, samobójcza.
Czernica: Mikołaj Karpierz, Bartosz Cnota, Jakub Chowaniec, Wiktoria Kotula, Sebastian Wypchoł, Mikołaj Szweda, Bartosz Pawlusek, Oliwier Korbel, Hubert Żydek, Tomasz Dera, Mikołaj Dera, Franciszek Sieroń.

Po rocznej przerwie nasz klub w rozgrywkach Podokręgu Racibórz reprezentować będą Żaki. W najbliższą sobotę (9 września) rozegrają oni swój pierwszy turniej, którego gospodarzem będzie Rafako Racibórz. Pozostali rywale to: Naprzód Czyżowice, Górnik Pszów, Gmina Lubomia, Unia III Racibórz i Ikar Racibórz.