2023-08-22 19:16  -  Łukasz

Wygrana ze Świerklanami. Ruszają rezerwy.

Drugą z rzędu niespodziankę sprawiła nasza drużyna. W minioną sobotę pokonała u siebie Fortecę Świerklany 2:1. W najbliższą sobotę (26 sierpnia) o godzinie 17:00 rozpoczną sezon nasze rezerwy, które na boisku w Czernicy podejmować będą Rudę Kozielską.

Widząc przed sezonem terminarz okręgówki wydawało się, że w pierwszych sześciu kolejkach Zameczkowi będzie niezwykle ciężko o punkty. Tymczasem po trzech meczach ma ich już na koncie sześć i zajmuje szóste miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie meczu pomiędzy drużynami o zbliżonej tematycznie nazwie, przewagę posiadali goście ze Świerklan. Początkowo nie przekładało to się na sytuacje podbramkowe, ale z biegiem czasu robiło się jednak coraz groźniej pod bramką Mateusza Mazura. Nasz golkiper spisywał się jednak bardzo dobrze. Zameczek w tej części spotkania próbował jedynie strzałów z dystansu, ale bezskutecznie.

Po zmianie stron spotkanie się nieco wyrównało i paradoksalnie wtedy przyjezdni zdobyli gola. Na początku drugiej połowy naszą drużynę uratował jeszcze słupek, ale w 59. minucie było już 0:1. Forteca wykonywała rzut wolny z boku boiska, a wrzutkę strzałem głową na bramkę zamienił Dawid Łyżwa. Czernica jednak nie odpuszczała. Nasz zespół będący mieszanką rutyny z młodością walczył o wyrównanie i od 76. minuty zrobiło mu się nieco łatwiej. Wtedy bowiem Paweł Sudoł za faul na wychodzącym na dobrą pozycję Arturze Łacioku zobaczył drugą żółtą kartkę i Świerklany musiały kończyć mecz w dziesiątkę. W 85. minucie Zameczek wywalczył rzut rożny. Dośrodkował Aleksander Szweda, a Krzysztof Łaciok strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Nasza drużyna poczuła szansę na zwycięstwo i je osiągnęła. W 90. minucie Szymon Węgrzyk uruchomił prostopadłym podaniem Wojciecha Olszynę, który przelobował bramkarza. Piłkę pewnie zmierzającą do pustej bramki dobił jeszcze Rafał Mazur i to jemu sędzia zaliczył trafienie na wagę trzech punktów.

>>ZDJĘCIA Z TEGO MECZU<<

2023.08.19, godz.16:00 LKS Zameczek Czernica - LKS Forteca Świerklany 2:1 (0:0)
0:1 - Dawid Łyżwa (59.)
1:1 - Krzysztof Łaciok (85. asysta Aleksander Szweda)
2:1 - Rafał Mazur (90. asysta Wojciech Olszyna)
Czernica: Mateusz Mazur - Michał Świdergoł, Sebastian Markiewicz, Patryk Krzysztoń, Przemysław Warło - Aleksander Szweda, Krzysztof Łaciok - Jakub Habryka (46. Bartosz Olszyna, 70. Wojciech Olszyna), Szymon Węgrzyk (90. Radosław Olszyna), Rafał Mazur - Artur Łaciok.
Świerklany: Dorian Wieczorek - Dawid Łyżwa, Dawid Michalak, Paweł Szczeciński, Adam Ucher, Mateusz Bennek (59. Wojciech Wikar), Przemysław Stebel, Paweł Sudoł, Maciej Kasprzak, Paweł Kulczyk (46. Paweł Oleś), Daniel Podbioł (65. Mateusz Gołek).
Żółte kartki: R.Mazur, Krzysztoń - Sudoł (dwie, w konsekwencji w 76. minucie czerwona), Łyżwa.

Kolejnym rywalem Czernicy miały być Krzyżanowice, ale drużyna ta przełożyła mecz na 13 września. Wcześniej więc (2 września) podopieczni Tomasza Babuchowskiego zagrają u siebie z Czarnymi Gorzyce.

Jeśli chodzi o pozostałe nasze drużyny, to...

Nasze rezerwy w tym sezonie zagrają w dwunastozespołowej II grupie raciborskiej C klasy. Pierwszy mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę (26 sierpnia) o godzinie 17:00 u siebie z Rudą Kozielską. Pełny terminarz TUTAJ.

Juniorzy Młodsi (rocznik 2008 i młodsi) występować będą w prowadzonej przez Podokręg Rybnik sześciozespołowej Lidze Podokręgowej. Mecze odbywać się będą w niedziele o godzinie 10:00. Pierwsze spotkanie 3 września. Pełny terminarz TUTAJ.
Tymczasem w miniony czwartek rozegrali oni wartościowy sparing. Na boisku w Czernicy podejmowali wyżej notowaną (grającą w III lidze wojewódzkiej) Przyszłość Rogów. Mimo upału, od samego początku mecz stał na wysokim poziomie, co pokazywały sytuacje podbramkowe po jednej i drugiej stronie. Lepszą skutecznością popisali się zawodnicy z Rogowa, którzy wygrali 7:3. Bramki dla naszej drużyny zdobyli wracający z wypożyczenia do Naprzodu Rydułtowy: Szymon Bartczak (dwie) i Krzysztof Mandrysz. Więcej na fanpage Przyszłości Rogów TUTAJ.

Orliki (rocznik 2013 i młodsi) grać będą w pięciozespołowej grupie 2. Spotkania rozgrywane będą w poniedziałkowe popołudnia. Sezon rozpoczną 4 września. Pełny terminarz TUTAJ.

Żaki (rocznik 2015 i młodsi) rozgrywać będą od września turnieje.