2023-08-18 15:25  -  LKS Zameczek Czernica

Nędza ograna, czas na Świerklany?

Miłą niespodziankę sprawił we wtorek Zameczek pokonując Nędzę 3:0. Już jutro (sobota, 19 sierpnia) kolejny mecz w Czernicy. O godzinie 16:00 nasza drużyna podejmować będzie Fortecę Świerklany.

W ostatnim meczu poprzedniego sezonu Czernica przegrała u siebie z Nędzą aż 0:10. Można było więc mieć słuszne obawy przed starciem z tą ekipą w nowym sezonie, tym bardziej, że raptem trzy dni wcześniej nasza drużyna poległa w Połomi 0:5. Zameczek zagrał jednak najlepszy mecz od dawien dawna i pokonał rywala aż 3:0 (2:0)!

Mecz rozpoczął się od dwóch szybkich ciosów w wykonaniu Czernicy. Już w 8. minucie po wrzutce z autu Przemysława Warło piłkę w siatce umieścił Artur Łaciok. W 22. minucie asystę zaliczył Krzysztof Łaciok, a głową wynik meczu podwyższył Szymon Węgrzyk. W późniejszej fazie meczu więcej z gry mieli goście, którzy nie potrafili jednak poradzić sobie z dobrze grającą naszą defensywą, a przy okazji nadziewali się na kontry. Między innymi dwie sytuacje sam na sam miał Artur Łaciok, ale raz trafił w boczną siatkę, a raz przegrał pojedynek z Bartoszem Barczykiem, bramkarzem który przyszedł do Nędzy z ROW-u Rybnik. W doliczonym czasie gry nasz napastnik wywalczył jednak trzeciego gola. W 92. minucie dostał podanie w okolicy połowy boiska, ograł Jana Suprewicza (który jeszcze dwa miesiące temu był zawodnikiem Zameczku) i wyłożył piłkę do Emanuela Markiewicza, a ten umieścił ją pustej bramce ustalając wynik meczu na 3:0.

Wszystkie trzy bramki były więc dziełem zawodników, którzy wzmocnili naszą drużynę przed tym sezonem. Artur Łaciok wrócił do Czernicy po 6,5 latach, które spędził we Chwałowicach. Wraz z nim z tego klubu przyszedł Szymon Węgrzyk. Natomiast Emanuel Markiewicz to brat Sebastiana, który gra w Zameczku od poprzedniego sezonu.

2023.08.15, godz.17:00 LKS Zameczek Czernica - LKS 1908 Nędza 3:0 (2:0)
1:0 - Artur Łaciok (8. asysta Przemysław Warło)
2:0 - Szymon Węgrzyk (22. asysta Krzysztof Łaciok)
3:0 - Emanuel Markiewicz (92. asysta Artur Łaciok)
Czernica: Mateusz Mazur - Michał Świdergoł, Kamil Smal, Patryk Krzysztoń, Przemysław Warło - Emanuel Markiewicz (93. Adrian Pieła), Krzysztof Łaciok - Sebastian Markiewicz (85. Patryk Łanoszka), Szymon Węgrzyk (80. Radosław Olszyna), Wojciech Olszyna (40. Rafał Mazur) - Artur Łaciok.
Nędza: Bartosz Barczyk - Tomasz Wardęga, Jan Suprewicz, Dawid Fojcik - Marcin Lukoszek, Marek Pendzich (46. Mariusz Frydryk), Eliasz Rudek, Krzysztof Kałus, Mateusz Stawinoga (84. Filip Gembalczyk), Bartosz Popow - Michał Grzesik.
Żółte kartki: Rudek, Stawinoga, Frydryk, Barczyk.

Kolejnym rywalem Zameczku będzie Forteca Świerklany. W pierwszej kolejce drużyna ta wygrała w Nędzy 1:0, a w drugiej przegrała w Krzyżanowicach 1:3. Bilans spotkań z tym przeciwnikiem mamy minimalnie na minus: dwa zwycięstwa, remis i trzy porażki, choć w bramkach jest przepaść (9:21).
2017.09.24 Forteca Świerklany - Zameczek Czernica 1:1
2018.04.28 Zameczek Czernica - Forteca Świerklany 3:0
2021.09.04 Zameczek Czernica - Forteca Świerklany 3:7
2022.04.10 Forteca Świerklany - Zameczek Czernica 7:0
2022.10.08 Zameczek Czernica - Forteca Świerklany 2:1
2023.05.20 Forteca Świerklany - Zameczek Czernica 5:0