2024-04-30 22:19  -  Łukasz

Porażka i dwa zwycięstwa

Porażką 1:3 zakończył się sobotni mecz naszej pierwszej drużyny w Czyżowicach. Swoje spotkania wygrały za to nasze rezerwy i Orliki. 1 maja wracamy w końcu do gry na naszym boisku!

Nie udało się przełamać tegorocznej niemocy naszej pierwszej drużyny. Mecz w Czyżowicach nie był ciekawym widowiskiem. Czernica przegrała, a w dodatku została wykartkowana. Jedynym plusem było to, że rywale już tak nie zdominowali naszego zespołu, jak trzej poprzedni przeciwnicy. Wprawdzie początek spotkania mógł zwiastować kolejny oddany prawie że bez walki mecz, ale ostatecznie na murawie oglądaliśmy raczej wyrównane starcie.

Już w 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po tym, jak prostopadłe podanie otrzymał Radosław Grabarczyk i po jego strzale piłka odbijając się od słupka zatrzepotała w siatce. Chwilę później miejscowi byli bliscy podwyższenia prowadzenia, ale trafili w słupek. W 9. minucie Czernica mogła wyrównać, gdy Wojciech Stawiarz przejął od miejscowych wyprowadzaną piłkę ale posłał ją obok słupka. Dwie minuty później było 2:0, gdy Artur Kurasz z lewej strony wymanewrował naszą obronę i z ostrego kąta znalazł drogę do bramki. Chwilę później Zameczek zdobył kontaktowego gola - Kamil Smal odegrał głową do Stawiarza, a ten mając przed sobą pustą bramkę nie zmarnował okazji. Od tego momentu nasza drużyna uzyskała lekką przewagę i można było mieć nadzieję na wyrównanie. Niestety w 32. minucie Czyżowice podwyższyły prowadzenie. Pierwszy strzał ich zawodnika obronił Tobiasz Furgoł, ale wobec mocnej dobitki z bliska Bartosza Jęczmionki był bezradny. Gospodarze mogli w pierwszej połowie podwyższyć prowadzenie, ale trafili słupek. Po zmianie stron godny odnotowania był tylko strzał miejscowych z dystansu w poprzeczkę. Z boiska raczej wiało nudą i wynik spotkania nie uległ już zmianie.

2024.04.27 (sobota), godz.17:00 LKS Naprzód Czyżowice - LKS Zameczek Czernica 3:1 (3:1)
1:0 - Radosław Grabarczyk (5.)
2:0 - Artur Kurasz (11.)
2:1 - Wojciech Stawiarz (12. asysta Kamil Smal)
3:1 - Bartosz Jęczmionka (32.)
Czyżowice: Łukasz Janeta - Artur Kurasz, Artur Sosna, Artur Cichy, Radosław Grabarczyk, Maciej Mioduszewski (63. Jakub Palasz), Igor Glawaty, Michał Adamczyk, Bartosz Jęczmionka, Szymon Gardawski (78. Jan Bajer), Grzegorz Porwoł.
Czernica: Tobiasz Furgoł - Adam Wita, Dominik Mandrysz (60. Kamil Dziwoki), Patryk Krzysztoń, Oliwier Sobik - Krzysztof Łaciok, Aleksander Szweda - Michał Świdergoł, Wojciech Stawiarz (75. Rafał Mazur), Przemysław Warło - Kamil Smal.
Żółte kartki: Adamczyk, Porwoł - Szweda, Mandrysz, Wita, Warło, Krzysztoń, Łaciok.

>>ZDJĘCIA Z TEGO MECZU<<

Jutro (środa, 1 maja, godz.11:00) naszą drużynę czeka ciężki wyjazdowy mecz z rezerwami GKS-u Jastrzębie. Spotkanie to powinno być rozegrane na koniec sezonu, ale odbędzie się awansem już teraz. Wprawdzie na koniec jesieni Czernica pokonała u siebie tego rywala 4:3, ale od tej pory drużyna ta gra znacznie lepiej. Gdyby licząc tylko rundę wiosenną, to Jastrzębie byłoby liderem naszej grupy okręgówki. Wprawdzie bilans spotkań z tym przeciwnikiem mamy dodatni, ale teraz jakakolwiek zdobycz punktowa byłaby miłą niespodzianką.
2021.09.18 Zameczek Czernica - GKS II Jastrzębie 3:2
2022.04.24 GKS II Jastrzębie - Zameczek Czernica 0:1
2022.08.27 Zameczek Czernica - GKS II Jastrzębie 3:3
2023.04.08 GKS II Jastrzębie - Zameczek Czernica 3:2
2023.11.12 Zameczek Czernica - GKS II Jastrzębie 4:3

Pewne i wysokie zwycięstwo odniosły w sobotę za to nasze rezerwy, które ograły na wyjeździe 4:0 Strzelec Rzuchów. W naszej drużynie zadebiutowało trzech juniorów z roczników 2008 i 2009: Tymoteusz Szczyrba, Dominik Dziwoki i Marcin Waduła.
Już jutro (środa, 1 maja, godz.14:00) pierwszy mecz na naszym boisku po dłuższej przerwie. Murawę po renowacji jako pierwsze sprawdzą nasze rezerwy, które podejmować będą wicelidera C klasy - Płomień Kobylę.

2024.04.27 (sobota), godz.17:00 LKS Strzelec Rzuchów - LKS Zameczek II Czernica 0:4 (0:1)
0:1 - Damian Jagusiak (20.)
0:2 - Wojciech Holona (57.)
0:3 - Wojciech Olszyna (59.)
0:4 - Radosław Olszyna (90.)
Rzuchów: Bartosz Paruzel - Tomasz Barański (77. Aron Kacprzycki), Artem Borodinov (67. Paweł Hajduczek), Igor Dujović (60. Michał Święty), Jan Granieczny (60. Sebastian Melcer), Kamil Kozub, Marcin Maciuga (85. Dawid Kosiorowski), Remigiusz Niewrzoł, Krzysztof Porwoł, Robert Szpak (85. Szymon Pośpiech), Fabian Wystyrk.
Czernica: Adam Strugała - Tymoteusz Szczyrba (65. Szymon Łanoszka), Adrian Garbas (52. Wojciech Tlon), Jacek Rapacki, Dominik Dziwoki - Radosław Olszyna, Wojciech Olszyna - Damian Jagusiak (75. Marcin Waduła), Kacper Kałusek, Robert Graf (65. Jakub Czylok) - Wojciech Holona (80. Mateusz Kosteczko).
Żółte kartki: W.Olszyna, Dziwoki.

Pewne i wysokie zwycięstwo odniosły wczoraj także nasze Orliki, które pokonały na wyjeździe 10:3 rówieśników z KS Kornowac. Kolejny mecz nasz zespół zagra w poniedziałek (6 maja) o godzinie 17:00 na orliku w Piecach z LKS Studzienna.

2024.04.29 (poniedziałek), godz.17:00 KS Kornowac U11 - LKS Zameczek Czernica U11 3:10
Bramki dla Czernicy:
 Hubert Żydek 6, Mikołaj Karpierz 4.
Czernica: Tymoteusz Kud - Sebastian Wypchoł, Bartosz Cnota, Mikołaj Karpierz, Tomasz Dera, Hubert Żydek, Oliwier Korbel, Mikołaj Dera, Mikołaj Szweda.

Wyjazdowy mecz naszych Juniorów Młodszych z mającym na swoim koncie komplet punktów LKS-em 07 Markowice rozegrany został już dzisiaj. Niestety nasza drużyna przegrała 0:2. Kolejne spotkanie zagra na wyjeździe w niedzielę (5 maja , godz.10:00) z LKS Naprzód 37 Krzyżkowice.

2024.04.30 (wtorek), godz.18:00 LKS 07 Markowice U16 - LKS Zameczek Czernica U16 2:0 (2:0)
1:0 - Adrian Lokocz (5.)
2:0 - Adrian Lokocz (14.)
Markowice: Oliwier Linde - Aleksander Bogusz, Mateusz Dominik, Krzysztof Frańczuk, Łukasz Gruchel, Samuel Grycman, Paweł Klimas, Wojtek Kulak, Adrian Lokocz, Kamil Mikołajek, Jakub Sochacki. Rezerwowi: Franciszek Szerszunowicz - Jakub Szymik, Adrian Tatarczyk, Dawid Zieliński.
Czernica: Mateusz Szostak - Tymoteusz Szczyrba, Dominik Mandrysz, Dominik Dziwoki - Eryk Bańczyk, Wiktor Machnik, Emilian Mróz, Marcin Waduła - Remigiusz Chowaniec, Szymon Bartczak, Krzysztof Mandrysz. Rezerwowi: Maksymilian Piecowski, Franciszek Pytlik, Jan Pytlik, Denis Szawerna.

Na najbliższy weekend planowany jest turniej Żaków. Nasza drużyna w sobotę (4 maja, godz.9:00) ma zagrać w Chałupkach, gdzie jej rywalami oprócz miejscowego Kolejarza będą także: Górnik Pszów, KS Kornowac i LKS Studzienna.