2024-04-26 02:28  -  Łukasz

Jutro do Czyżowic

Trzy porażki i jedno zwycięstwo - to bilans naszych drużyn z ostatniego weekendu. Wysokie wyjazdowe porażki zanotowała nasza pierwsza drużyna i Juniorzy Młodsi. Pechowo przegrały nasze rezerwy. Humory poprawili nam w poniedziałek Orliki, które wygrały swój pierwszy tegoroczny mecz. Czy nasze zespoły podreperują swój dorobek punktowy w najbliższy weekend? Na to liczymy.

W okręgówce w wyjazdowym meczu z Unią Racibórz od początku przeważali gospodarze. Szybko strzelili pierwszą bramkę, ale kolejne nie padały i można było mieć nadzieję na korzystny wynik. Niestety tuż przed przerwą miejscowi podwyższyli prowadzenie na 2:0. Po zmianie stron przez 23 minuty Czernica skutecznie się broniła, ale potem wszystko się posypało. Unia wypunktowała nasz młody zespół strzelając co kilka minut gola ustalając ostatecznie wynik meczu na 7:0.

2024.04.20 (sobota), godz.17:00 Unia Racibórz - LKS Zameczek Czernica 7:0 (2:0)
7:0 - Antoni Czech (85.)
Racibórz: Kamil Kuszka - Viktor Prykhodko, Bartosz Kula, Kamil Duda, Wojciech Stępień, Adrian Kuczera (83. Antoni Czech), Paweł Witt (80. Maksymilian Musioł), Rafał Chałupiński, Krzysztof Cerkowniak, Gabriel Szotek (68. Michał Rutowicz), Maciej Borysiuk (75. Jonatan Grygutis).
Czernica: Tobiasz Furgoł - Michał Świdergoł, Adrian Pieła (46. Rafał Mazur), Patryk Krzysztoń, Adam Wita (72. Wojciech Stawiarz) - Krzysztof Łaciok, Dominik Mandrysz - Oliwier Sobik, Kamil Dziwoki, Przemysław Warło - Kamil Smal (80. Kacper Kałusek).
Żółte kartki: Kuczera, Szotek, Chałupiński - Krzysztoń (dwie, w konsekwencji w 90. minucie czerwona), Mazur.

W najbliższych dniach Zameczek rozegra kolejne dwa wyjazdowe spotkania. W sobotę (27 kwietnia) o godzinie 17:00 zagra z Naprzodem Czyżowice, a w środę (1 maja) o godzinie 11:00 z rezerwami GKS-u Jastrzębie.
Czyżowice zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli. Jesienią wygrały w Czernicy aż 5:0. Była to pierwsza wygrana Naprzodu z naszą drużyną.
2017.09.16 Zameczek Czernica - Naprzód Czyżowice 7:2
2018.04.21 Naprzód Czyżowice - Zameczek Czernica 2:3
2019.11.16 Zameczek Czernica - Naprzód Czyżowice 2:2
2022.10.15 Naprzód Czyżowice - Zameczek Czernica 1:1
2023.05.27 Zameczek Czernica - Naprzód Czyżowice 2:1
2023.09.16 Zameczek Czernica - Naprzód Czyżowice 0:5

Porażką 2:3 zakończył się mecz naszych rezerw z rezerwami Polonii Niewiadom. Czernica dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale za każdym razem gospodarze wyrównywali. Gdy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, to Niewiadom w ostatniej minucie zdobył zwycięskiego gola i wygrał 3:2. Szansę na pierwsze wiosenne punkty nasze rezerwy mają w sobotę (27 kwietnia), kiedy to o godzinie 17:00 zagrają na wyjeździe z 10. w tabeli Strzelcem Rzuchów. Zameczek jest 7. Potem w środę (1 maja) długo oczekiwany mecz na boisku w Czernicy.

2024.04.21 (niedziela), godz.11:00 KS Polonia II Niewiadom - LKS Zameczek II Czernica 3:2 (1:2)
0:1 - Wojciech Holona (4.)
1:1 - Jakub Gawarzewski (10.)
1:2 - Adrian Dera (29.)
2:2 - Kacper Jagła (65.)
3:2 - Jakub Gawarzewski (90.)
Niewiadom: Paweł Potyrcha - Przemysław Albiński, Dawid Brzezina (73. Radosław Kantor), Mateusz Czernij (51. Dariusz Walencinowicz), Krzysztof Frydrych, Jakub Gawarzewski, Adrian Gęborski, Kacper Jagła (90. Robert Reclik), Dawid Mika, Piotr Paniczek (79. Karol Kaczorowski), Igor Popiel.
Czernica: Tobiasz Furgoł - Kacper Kałusek, Adrian Garbas, Jacek Rapacki, Robert Graf - Radosław Olszyna, Wojciech Olszyna - Damian Jagusiak, Wojciech Holona, Mateusz Kosteczko - Adrian Dera (65. Jakub Mikołajczyk).

Nie udało się sprawić niespodzianki naszym Juniorom Młodszym. W wyjazdowym meczu z liderem Orłem Palowice do 55. minuty była jeszcze szansa na pozytywny rezultat - Czernica wówczas przegrywała tylko 1:2. Potem jednak gospodarze wypunktowali Zameczek i wygrali 7:1. Ciężko będzie o punkty również w kolejnym meczu. W środę (1 maja) o godzinie 10:00 nasza drużyna zagra na wyjeździe z mającym na swoim koncie komplet punktów LKS-em 07 Markowice.

2024.04.21 (niedziela), godz.10:00 LKS Orzeł Pawlowice U16 - LKS Zameczek Czernica U16 7:1 (2:0)
7:1 - Bartosz Larisz (86.)
Palowice: Mateusz Kurnyta - Jakub Brzoza, Gabriel Bulenda, Oskar Godulla, Nikodem Holeczki, Artur Holewik, Michał Hulim, Kacper Knop, Bartosz Larisz, Paweł Marks, Kamil Warzecha. Rezerwowi: Michał Grzegorzyca, Aleksander Kania, Szymon Musioł.
Czernica: Mateusz Szostak - Tymoteusz Szczyrba, Dominik Dziwoki, Piotr Szczyrba, Eryk Bańczyk, Wiktor Machnik, Krzysztof Mandrysz, Przemysław Pawlusek, Marcin Waduła, Remigiusz Chowaniec, Szymon Bartczak. Rezerwowi: Maksymilian Piecowski, Denis Szawerna.
Żółte kartki: Bulenda - Waduła.

Fajny mecz w poniedziałek rozegrały nasze Orliki pokonując rówieśników z Gorzyc 10:5. Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie KS Kornowac. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku rywala w poniedziałek (29 kwietnia) o godzinie 17:00.

2024.04.22 (poniedziałek), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica U11 - LKS Czarni Gorzyce U11 10:5