2023-05-14 21:11  -  Łukasz

Upragnione zwycięstwo!

Emocje, zwroty akcji, siedem bramek i happy end - tak wyglądał wczorajszy mecz Czernicy z Raszczycami. Zameczek po słabiutkiej, przegranej 1:3 pierwszej połowie, zdołał po zmianie stron odmienić losy meczu. Na drugą połowę wyszła odmieniona nasza drużyna, wbiła rywalowi trzy bramki i wywalczyła pierwsze tegoroczne zwycięstwo.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęli goście z Raszczyc. Kamil Brzoska i Maciej Kocztorz nie trafiali jednak w bramkę, a potem strzał tego pierwszego po błędzie naszej defensywy obronił Leszek Romański. Po kilkunastu minutach przebudziła się Czernica, ale strzały głową Marcina Sobczaka i Sebastiana Markiewicza po rzutach rożnych były niecelne. W 22. minucie nasza drużyna straciła kuriozalną bramkę. Kocztorz wrzucił piłkę z lewej strony pod naszą bramkę, gdzie doszło do nieporozumienia pomiędzy Romańskim, a Kamilem Smalem, futbolówka odbiła się od tego drugiego i wturlała do bramki... Przyjezdni poszli za ciosem. Minutę później Kocztorz trafił w poprzeczkę, a dobitka Wojciecha Grzybka minęła słupek. Druga bramka dla Raszczyc padła w 32. minucie. Brzoska otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Na szczęście Czernica dość szybko odpowiedziała. W 34. minucie po akcji Przemysława Warło z Aleksandrem Szwedą, ten drugi podał do Sobczaka, który lekkim strzałem pokonał bramkarza gości. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Raszczyc. Najpierw Brzoska przegrał pojedynek z Romańskim, ale w 45. minucie po wrzutce nasz golkiper za krótko wybił piłkę prosto na nogę doświadczonego Bartłomieja Sochy, który z bezpośredniego uderzenia ulokował ją w siatce.

W przerwie w szatni naszej drużyny było bardzo głośno, ale przyniosło to skutek, bo na drugą połowę Czernica wyszła całkowicie odmieniona. Szybko rzuciła się do ataku, ale podobnie, jak w meczu z Gorzycami początkowo nic nie chciało wpaść - Sobczak, czy Szweda uderzali niecelnie. W końcu jednak piłka zatrzepotała w siatce. Michał Świdergoł podał do Rafała Mazura, a ten zrobił sobie miejsce i ładnym strzałem z dystansu zdobył kontaktową bramkę. Trzy minuty później był już remis. Grający wyjątkowo w ofensywie, bo nie do końca wyleczony po kontuzji Patryk Krzysztoń odebrał rywalowi piłkę przed jego polem karnym i wystawił "na tacy" drugiemu rekonwalescentowi Sobczakowi, który doprowadził do wyrównania. Pięć minut później Czernica mogła już prowadzić, ale po strzale Markiewicza bramkarz Raszczyc sparował piłkę na poprzeczkę. Po tej początkowej nawałnicy Zameczku, mecz się nieco wyrównał. Rywale się przebudzili i także mieli swoje okazje. Gola jednak strzeliła nasza ekipa. W 67. minucie z prawej strony piłkę w pole karne wrzucił Szweda, a Sobczak zgrał głową do Smala. Ten za pierwszym razem źle trafił w piłkę, ale poprawił skutecznie i wyprowadził Czernicę na prowadzenie. Do końca spotkania była nerwówka. Obawialiśmy się kolejnej głupio straconej bramki, która mogła by nas pozbawić zwycięstwa. Na szczęście udało się uniknąć większych błędów, a w doliczonym czasie gry Rafał Wiklak powinien postawić kropkę nad "i", ale jego strzał z bliska obronił bramkarz gości.

>>ZDJĘCIA Z TEGO MECZU<<

Znacznie trudniej o punkty będzie w kolejnym meczu. Zameczek w sobotę (20 maja) o godzinie 17:00 zagra na wyjeździe z piątą w tabeli Fortecą Świerklany. Wprawdzie w październiku w Czernicy nasza drużyna wygrała 2:1 (RELACJA, PROTOKÓŁ), ale to gospodarze będą z pewnością faworytem.

2023.05.13, godz.17:00 LKS Zameczek Czernica - LKS BraxTon Raszczyce 4:3 (1:3)
0:1 - Maciej Kocztorz (22.)
0:2 - Kamil Brzoska (32.)
1:2 - Marcin Sobczak (34. asysta Aleksander Szweda)
1:3 - Bartłomiej Socha (45.)
2:3 - Rafał Mazur (47. asysta Michał Świdergoł)
3:3 - Marcin Sobczak (50. asysta Patryk Krzysztoń)
4:3 - Kamil Smal (67. asysta Marcin Sobczak)
Czernica: Leszek Romański - Michał Świdergoł, Kamil Smal, Adrian Pieła, Przemysław Warło - Rafał Wiklak, Sebastian Markiewicz - Rafał Mazur (75. Jan Suprewicz), Patryk Krzysztoń (80. Alan Czerniejewski), Aleksander Szweda - Marcin Sobczak.
Raszczyce: Mateusz Stebel - Kamil Brzoska, Dawid Buczek, Wojciech Grzybek, Maciej Kocztorz, Kacper Kowalczyk, Roman Kowalczyk, Dawid Nepelski, Szymon Niedziela, Sebastian Obara, Bartłomiej Socha.
Żółte kartki: Szweda, Warło - Obara.
Czerwona kartka: Niedziela (92.)
Widzów: około 80.

Do pewnego momentu podobny przebieg, jak ten wczorajszy mecz w okręgówce, miało dzisiejsze starcie rezerw z Olzą. Czernica przegrywała po 17 minutach już 0:2, ale odwróciła losy meczu, strzeliła trzy bramki i wyszła na prowadzenie. Niestety ostatnie słowo należało do gości i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Teraz naszą drużynę czeka bardzo trudne zadanie. W sobotę (20 maja) o godzinie 14:00 zagrają na wyjeździe z walczącą o awans Stalą Kuźnia Raciborska, z którą w październiku przegrał u siebie 0:4 (RELACJA, PROTOKÓŁ). Drużyna ta dzisiaj przegrała w Zwonowicach 1:2, przez co na ich rzecz straciła fotel lidera.

2023.05.14, godz.13:00 LKS Zameczek Czernica - LKS Olszynka Olza 3:3 (2:2)
0:1 - Krzysztof Reguła (12.)
0:2 - Jakub Janeta (17.)
1:2 - Patryk Łanoszka (26.)
2:2 - Jan Suprewicz (42.)
3:2 - Jan Suprewicz (54.)
3:3 - Kamil Osadnik (75.)
Czernica: Tobiasz Furgoł - Alan Czerniejewski (46. Szymon Łanoszka), Jakub Czylok, Robert Graf, Wojciech Holona, Kacper Kałusek (78. Mateusz Kosteczko), Marek Kolarczyk, Patryk Łanoszka (70. Denis Kolarczyk), Radosław Olszyna, Jan Suprewicz, Wojciech Tlon.
Olza: Michał Mrozek - Łukasz Adamczyk (75. Mateusz Klimek), Adam Gensty, Jakub Janeta, Paweł Kamczyk, Wojciech Ligus, Cezary Ochman, Kamil Osadnik, Szymon Paździor, Krzysztof Reguła, Adrian Warzeszka.

Trampkarze w ten weekend pauzowali. Kolejny mecz rozegrają w sobotę (20 maja) o godzinie 12:00 w Krzanowicach. W październiku z tym rywalem nasza drużyna wygrała u siebie 6:4 (RELACJA, PROTOKÓŁ).
AKTUALIZACJA: Trampkarze już w środę (17 maja) o godzinie 18:00 zagrają u siebie mecz z Tworkowem, który pierwotnie miał się odbyć tydzień później. W październiku nasza drużyna przegrała z tym rywalem na wyjeździe 1:6 (RELACJA, PROTOKÓŁ)

Jeśli chodzi o nasze najmłodsze drużyny, to Orliki Młodsze we wtorek (16 maja) o godzinie 17:00 zagrają w Pogrzebieniu z Kornowacem, a w czwartek (18 maja) o godzinie 17:00 w Raciborzu z Rafako. Starsze Orliki w piątek (19 mają) zmierzą się w Piecach z Rafako.

Rozkład jazdy:

Kategoria Roczniki DataDzieńGodzina GospodarzeGoście
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.05.16Wtorek 17:00 KS Kornowac U10 LKS Zameczek Czernica U10
Trampkarze 2008-2011 2023.05.17Środa 18:00 LKS Zameczek Czernica U15 LKS Tworków U15
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.05.18Czwartek 17:00 KS Rafako Racibórz U10 LKS Zameczek Czernica U10
Orliki 2012-2015 2023.05.19Piątek 17:00 LKS Zameczek Czernica U11 KS Rafako Racibórz U11
Trampkarze 2008-2011 2023.05.20Sobota 12:00 KS 1905 Krzanowice U15 LKS Zameczek Czernica U15
Seniorzy (rezerwy)   2023.05.20Sobota 14:00 KS Stal Kuźnia Raciborska LKS Zameczek II Czernica
Seniorzy   2023.05.20Sobota 17:00 LKS Forteca Świerklany LKS Zameczek Czernica
Orliki 2012-2015 2023.05.22Poniedziałek17:00 LKS Zameczek Czernica U11 LKS Buk Rudy U11
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.05.23Wtorek 17:00 LKS Zameczek Czernica U10 LKS Górki Śląskie U10