2023-04-25 00:52  -  Łukasz

Porażka w Skrzyszowie

Coraz bardziej w strefie spadkowej zakopuje się nasza drużyna. Po sobotniej porażce 0:2 w Skrzyszowie strata do bezpiecznego miejsca wzrosła do czterech punktów. Tymczasem o punkty będzie ciężko, bo Zameczek ma coraz większe kłopoty kadrowe, a w sobotę zagra ze znacznie wyżej notowanym rywalem.

Wydaje się, że jedynym ratunkiem dla Czernicy może być utrzymanie w IV lidze Unii Racibórz. Wtedy drużyna z 13. miejsca w rybnicko-raciborskiej nie spadła by do A klasy. Tą lokatę obecnie zajmuje nasza drużyna. Tylko, że w obecnej formie ciężko będzie o zachowanie tej pozycji Zameczkowi. Czernica wiosną zdobyła tylko jeden punkt i w tabeli samej rundy rewanżowej jest na ostatnim miejscu.

Sobotni mecz w Skrzyszowie był po prostu słaby, zarówno w wykonaniu jednej, jak i drugiej drużyny. W pierwszej połowie Gwiazda niby miała przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Jedynego gola w tej części gry gospodarze strzelili z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Kamila Smala. Tuż przed przerwą nasz bramkarz Leszek Romański wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Skrzyszowa. Na początku drugiej połowy gospodarze podwyższyli wynik na 2:0, który nie zmienił się już do końca spotkania. Do poziomu "widowiska" tymczasem dostosował się sędzia, który nie widział zagrań ręką i faulów miejscowych, przez co przy obecnej dyspozycji naszej drużyny, nie było mowy nawet o nawiązaniu walki z przeciwnikiem.

Kolejny mecz Zameczek zagra w sobotę (29 kwietnia) o godzinie 16:30 u siebie z Czarnymi Gorzyce, którzy zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli. We wrześniu w Gorzycach Czernica przegrała 1:4 (RELACJA, PROTOKÓŁ).

2023.04.22 (sobota), godz.16:30 LKS Gwiazda Skrzyszów - LKS Zameczek Czernica 2:0 (1:0)
1:0 - Szymon Gardawski (25. karny)
2:0 - Szymon Gardawski (49.)
Skrzyszów: Szymon Sitek - Jakub Danieluk, Szymon Gardawski, Konrad Kurasz, Bartosz Lubszczyk, Michał Rymer (90. Tomasz Tomiczek), Paweł Sadowski, Mirosław Stabla, Arkadiusz Styczeń (89. Tymoteusz Chłopecki), Wojciech Szuła, Radosław Żbikowski (75. Jonatan Tekieli).
Czernica: Leszek Romański - Michał Świdergoł, Kamil Smal, Krzysztof Łaciok, Aleksander Szweda - Sebastian Markiewicz, Rafał Wiklak - Patryk Łanoszka (65. Alan Czerniejewski), Jan Suprewicz, Mateusz Pawlak (46. Rafał Ochojski) - Marcin Sobczak.
Żółte kartki: Lubszczyk - Sobczak, Babuchowski, Smal.

Pierwsze punkty tej wiosny wywalczyły nasze rezerwy. W wyjazdowym meczu ze Strzelcem Rzuchów do przerwy Czernica przegrywała 1:2. Pod koniec pierwszej części spotkania gospodarze zobaczyli jednak dwie czerwone kartki, które ustawiły drugą połowę meczu. Po zmianie stron Zameczek wbił rywalowi trzy gole i wygrał 4:2.

Po tej wygranej Zameczek II Czernica awansował na ósme miejsce w tabeli. W niedzielę (30 kwietnia) o godzinie 13:00 zagra u siebie z siódmym LKS-em Dzimierz. We wrześniu z tym rywalem nasza drużyna przegrała na wyjeździe 2:3, mimo że do 77. minuty prowadziła 2:1 (RELACJA, PROTOKÓŁ).

2023.04.22 (sobota), godz.15:00 LKS Strzelec Rzuchów - LKS Zameczek II Czernica 2:4 (2:1)
1:0 - Ryszard Piotrowski (3.)
1:1 - Przemysław Warło (29. karny)
2:1 - Dariusz Malcherczyk (35.)
2:2 - Przemysław Warło (48.)
2:3 - Kacper Kałusek (57.)
2:4 - Wojciech Holona (90.)
Rzuchów: Adam Gardian - Tomasz Barański (65. Patryk Melcer), Artem Borodinov (15. Paweł Hajduczek), Łukasz Kołek, Gracjan Kończewicz (24. Wojciech Peteja), Marcin Maciuga, Dariusz Malcherczyk, Remigiusz Niewrzoł, Szymon Opyd, Ryszard Piotrowski (60. Filip Mokry), Michał Święty.
Czernica: Tobiasz Furgoł - Jakub Czylok, Adrian Garbas, Wojciech Tlon, Robert Graf (73. Mirosław Suprewicz) - Przemysław Warło, Kacper Kałusek, Szymon Łanoszka - Mateusz Kosteczko, Marek Kolarczyk, Wojciech Holona.
Żółte kartki: Kończewicz - Garbas.
Czerwone kartki: Kołek (37.), Gardian (44.)

Nie udało się naszym Trampkarzom zdobyć choćby punktu w sobotnim meczu ze wyżej notowanym rywalem z Raciborza. W najbliższą sobotę znowu faworytem będą rywale. Czernica zagra bowiem na wyjeździe z Lubomią, z którą jesienią przegrała oba spotkania - na wyjeździe 0:8 (RELACJA, PROTOKÓŁ), a u siebie 1:4 (RELACJA, PROTOKÓŁ).

2023.04.22 (sobota), godz.11:00 LKS Zameczek Czernica U15 - Unia Racibórz U15 1:5 (0:2)
0:1 - Bartosz Ohrzal (12.)
0:2 - Igor Matuszczak (39.)
0:3 - Kacper Kosela (47.)
1:3 - Mateusz Morajka (62.)
1:4 - Igor Matuszczak (65.)
1:5 - Robert Łowicki (71.)
Czernica: Mateusz Szostak - Tymoteusz Szczyrba, Kaspian Cnota, Przemysław Pawlusek, Franciszek Pytlik - Remigiusz Chowaniec, Filip Babuchowski, Maksymilian Piecowski, Piotr Szczyrba, Mateusz Morajka - Jan Pytlik. Rezerwowi: Adam Szymański, Denis Szawerna.
Racibórz: Oskar Kidoń - Tobiasz Bernardt, Maciej Białobrzeski, Daniel Domin, Kacper Kosela, Robert Łowicki, Igor Matuszczak, Bartosz Ohrzal, Franciszek Paradowski, Maksymilian Wielki, Patryk Ziemkiewicz. Rezerwowi: Adam Dzedzej, Mikołaj Kłaczkowski.

Ciężko o punkty naszym Orlikom, których w piątkowym meczu w Tworkowie grało zaledwie dwóch, a kadrę uzupełniali młodsi zawodnicy. W najbliższych dniach rocznik 2012 ma przerwę. Na boisko wróci dopiero 8 maja, kiedy to zagrają na wyjeździe z Markowicami.

Tymczasem Orliki Młodsze w czwartek (27 kwietnia) o godzinie 17:00 rozegrają zaległy, wyjazdowy mecz z Górkami Śląskimi. Potem 5 maja zagrają u siebie z Pawłowem.

2023.04.21 (piątek), godz.17:45 LKS Tworków II U11 - LKS Zameczek Czernica U11 13:0
Czernica: Oliwier Czenczek, Franciszek Sieroń, Kinga Jaworowska, Oliwier Korbel, Tomasz Dera, Mikołaj Dera, Szymon Biegański, Jakub Grelik, Jakub Chowaniec, Robert Olszówka, Hubert Żydek, Krzysztof Ziomka, Sebastian Wypchoł.

2023.04.24 (poniedziałek), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica U11 - KS Przyszłość Rogów U11 - rywal wycofał się z rozgrywek

2023.04.26 (środa), godz.17:00 KS Rafako Racibórz U10 - LKS Zameczek Czernica U10 - przełożony na 2023.05.18 (czwartek), godz.17:00

Rozkład jazdy:

Kategoria Roczniki DataDzieńGodzina GospodarzeGoście
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.04.27Czwartek 17:00 LKS Górki Śląskie U10 LKS Zameczek Czernica U10
Trampkarze 2008-2011 2023.04.29Sobota 12:00 MKS Gmina Lubomia U15 LKS Zameczek Czernica U15
Seniorzy   2023.04.29Sobota 16:30 LKS Zameczek Czernica LKS Czarni Gorzyce
Seniorzy (rezerwy)   2023.04.30Niedziela 13:00 LKS Zameczek II Czernica LKS Dzimierz
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.05.05Piątek 17:00 LKS Zameczek Czernica U10 LKS Pawłów U10
Orliki 2012-2015 2023.05.08Poniedziałek17:00 UKS Arka Markowice U11 LKS Zameczek Czernica U11