2023-04-06 11:40  -  Łukasz

Połomia znowu lepsza. Wielka Sobota w Jastrzębiu.

Trzy porażki i jedno zwycięstwo - takim bilansem zakończyły się mecze naszych drużyn w ostatnich dniach. Swój mecz wygrali tylko Trampkarze. Obie drużyny seniorskie oraz Orliki musieli uznać wyższość rywali.

Starcie naszej pierwszej drużyny z Płomieniem Połomia, w odróżnieniu od poprzedniego meczu w Czernicy z Radlinem, nie było ciekawym widowiskiem. Mało było okazji do strzelenia gola, a walka toczyła się głównie w środku pola. W pierwszej połowie sytuacji podbramkowych możemy policzyć na palcach jednej ręki. Strzał Konrada Hasiora z rzutu wolnego w 5. minucie nasz bramkarz Leszek Romański odbił na róg. Potem obie drużyny pudłowały po rzutach rożnych (u nas Sebastian Markiewicz w 25. minucie), a na koniec po jednej z nielicznych kontr w 32. minucie strzał Pawła Mitko obronił Romański.

Po przerwie początkowo też niewiele się działo, poza zmarnowaniem przez Dawida Ceremona sytuacji sam na sam w 58. minucie (strzelił obok naszej bramki) oraz Mateusza Pawlaka, który gdyby się nie potknął, to miałby przed sobą pusta bramkę. Goście przycisnęli na kwadrans przed końcem spotkania. W 76. minucie po wrzutce z lewej strony w groźnej sytuacji piłkę wybił Michał Świdergoł. Niestety minutę później niemal kopia tej sytuacji przyniosła już bramkę gościom, bo tym razem wybicie Świdergoła nie było już takie skuteczne i piłka trafiła do Ceremona, który umieścił ją w bramce. Czernica trochę przebudziła się pod koniec spotkania. W 82. minucie po rzucie z autu bramkarz Płomienia uprzedził Marcina Sobczaka, piłka trafiła pod nogi Pawlaka, który jednak spudłował. W odpowiedzi dwie minuty później Hasior uderzał po długim słupku, ale również chybił. Dopiero w 88. minucie Zameczek oddał chyba pierwszy celny strzał na bramkę - Aleksander Szweda uderzał z dystansu, ale golkiper przyjezdnych był na posterunku.

W efekcie spotkanie zakończyło się minimalną, ale jednak porażką, która oddaliła nas od bezpiecznego miejsca o trzy punkty. Wyprzedzające nas Chwałowice wygrały bowiem swój mecz z Ruptawą. Na domiar złego poważnej kontuzji doznał Patryk Krzysztoń, którego czeka dłuższa przerwa.

>>ZDJĘCIA Z TEGO MECZU<<

Kolejny mecz Czernica zagra w Wielką Sobotę (8 kwietnia) o godzinie 11:00 w Jastrzębiu z rezerwami tamtejszego GKS-u. W sierpniowym meczu w Czernicy było 3:3 (RELACJA, PROTOKÓŁ). Nasz rywal w tabeli stoi jednak znacznie wyżej od Zameczku. Z 29 punktami na koncie jest szósty. Czernica nadal jest trzynasta, a drużyny które znajdują się w naszym sąsiedztwie przegrały tej wiosny w Jastrzębiu 0:3 (Ruptawa) i 0:7 (Jejkowice)...

2023.04.01, godz.16:00 LKS Zameczek Czernica - KS Płomień Połomia 0:1 (0:0)
0:1 - Dawid Ceremon (77.)
Czernica: Leszek Romański - Michał Świdergoł, Krzysztof Łaciok, Patryk Krzysztoń (60. Rafał Ochojski), Radosław Szpiech - Sebastian Markiewicz, Szymon Kaizik - Mateusz Pawlak, Przemysław Warło (72. Jan Suprewicz), Aleksander Szweda - Marcin Sobczak.
Połomia: Szymon Riabowski - Przemysław Błażejowski, Kamil Szymura (71. Łukasz Matuszek), Kacper Kąkol, Mateusz Kubiniok, Bartosz Rejbicz, Łukasz Sitek, Arkadiusz Kindalski (60. Marcin Franc), Dawid Ceremon (91. Szymon Wątroba), Paweł Mitko (89. Pawel Polok), Konrad Hasior.
Żółta kartka: Szweda.
Widzów: około 30.

Porażką zakończył się też sobotni mecz naszych rezerw w Pstrążnej. W tej weekend Zameczek II Czernica nie będzie grał. Kolejne spotkanie odbędzie się w Czernicy w sobotę, 15 kwietnia o godzinie 16:00 z piątym w tabeli LKS-em Adamowice. We wrześniu nasza drużyna przegrała z tym rywalem na wyjeździe 2:9 (RELACJA, PROTOKÓŁ).

2023.04.01, godz.16:00 LKS Pstrążna - LKS Zameczek II Czernica 4:1 (2:1)
1:0 - Paweł Bezuch (13.)
2:0 - Krzysztof Błaszczyk (37.)
2:1 - Radosław Olszyna (45. karny)
3:1 - Tomasz Lemiesz (64.)
4:1 - Tomasz Lemiesz (91.)
Pstrążna: Patryk Majchszak - Daniel Kołatek, Radosław Kaczyński, Rafał Niesłańczyk (85. Kacper Wilusz), Fabian Baraniecki (46. Patryk Nikel), Mateusz Wystryk (70. Bartosz Mrozek), Kamil Wieczorek (88. Damian Jagusiak), Wojciech Błaszczyk, Paweł Bezuch, Tomasz Lemiesz, Krzysztof Błaszczyk (57. Łukasz Makoś).
Czernica: Tobiasz Furgoł - Jakub Czylok, Radosław Olszyna, Jacek Rapacki, Alan Czerniejewski - Patryk Łanoszka, Tomasz Babuchowski, Kacper Kałusek, Szymon Łanoszka (65. Olaf Miler), Wojciech Holona - Marek Kolarczyk (80. Mateusz Kosteczko).
Żółte kartki: Baraniecki, Niesłańczyk - Kolarczyk, P.Łanoszka, Rapacki.

Od zwycięstwa 5:2 nad Krzanowicami rozpoczęli wiosennej rozgrywki nasi Trampkarze. Kolejny mecz podopieczni Tomasza Babuchowskiego rozegrają w sobotę, 15 kwietnia o godzinie 10:00 na wyjeździe z LKS-em Tworków. W październiku na boisku tego rywala nasza drużyna przegrała 1:6 (RELACJA, PROTOKÓŁ).

2023.04.01, godz.10:00 LKS Zameczek Czernica U15 - KS 1905 Krzanowice U15 5:2 (2:0)
5:2 - Krzysztof Rzepka (73.)
Czernica: Mateusz Szostak - Tymoteusz Szczyrba, Kaspian Cnota, Przemysław Pawlusek, Franciszek Pytlik - Jan Pytlik, Piotr Szczyrba, Emilian Mróz, Remigiusz Chowaniec, Filip Babuchowski - Maksymilian Piecowski. Rezerwowi: Jakub Małozięć, Denis Szawerna, Ksawery Posłuszny.
Krzanowice: Samuel Kozubek - Mateusz Gasilewski, Kacper Horny, Szymon Klimaszka, Wojciech Krautwurst, Mariusz Kubny, Marcel Matkowski, Jakub Raida, Dariusz Regieńczuk, Krzysztof Rzepka, Sebastian Sławik. Rezerwowy: Michał Skowranek.
Czerwona kartka: Kaspian Cnota (75.)

Wysoką porażką zakończył się poniedziałkowy mecz naszych Orlików w Rudach. Mecz Orlików Młodszych w Górkach Śląskich został przełożony na inny termin. W najbliższy wtorek lub w środę (11-12 kwietnia) nasza najmłodsza drużyna zagra na orliku w Piecach z Przyszłością Rogów. Tydzień później nasze drużyny czekają wyjazdy do Tworkowa i Lubomi.

2023.04.03, godz.17:00 LKS Buk Rudy U11 - LKS Zameczek Czernica U11 17:0
Czernica: Oliwier Czenczek, Robert Olszówka, Jakub Chowaniec, Bartosz Cnota, Wiktoria Kotula, Kinga Jaworowska, Mikołaj Drabik, Szymon Biegański, Franciszek Sieron, Tomasz Dera.

Rozkład jazdy:

Kategoria Roczniki DataDzieńGodzina GospodarzeGoście
Seniorzy   2023.04.08Sobota 11:00 GKS II Jastrzębie LKS Zameczek Czernica
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.04.11Wtorek 17:00 LKS Zameczek Czernica U10 KS Przyszłość Rogów U10
Trampkarze 2008-2011 2023.04.15Sobota 10:00 LKS Tworków U15 LKS Zameczek Czernica U15
Seniorzy (rezerwy)   2023.04.15Sobota 16:00 LKS Zameczek II Czernica LKS Adamowice
Seniorzy   2023.04.16Niedziela 15:00 LKS Tworków LKS Zameczek Czernica
Orliki 2012-2015 2023.04.17Poniedziałek17:00 LKS Tworków II U11 LKS Zameczek Czernica U11
Orliki Młodsze 2013-2016 2023.04.18Wtorek 17:00 MKS Gmina Lubomia II U10 LKS Zameczek Czernica U10