LKS Jedność Jejkowice

2

:

0

79' LKS Zameczek Czernica Paweł Sękowski Szymon Kaizik
68' LKS Zameczek Czernica Szymon Kaizik
65' LKS Jedność Jejkowice Wojciech Dudek
63' LKS Zameczek Czernica Leszek Romański
38' LKS Zameczek Czernica Wojciech Holona
18' LKS Zameczek Czernica Mateusz Pawlak Szymon Kaizik

Zwycięstwem 2:0 (1:0) Czernicy zakończył się jej sobotni mecz z Jednością Jejkowice. Bramki zdobywali Pawlak i Sękowski po asystach Kaizika. Zameczek po tym zwycięstwie jest czwarty w tabeli.

W strugach ulewnego deszczu rozpoczął się sobotni mecz Zameczku Czernica z Jednością Jejkowice. Na przemokniętej murawie początkowo lepiej radzili sobie goście. Nie było jednak konkretów z ich strony. Tych nie zabrakło naszej drużynie, która w 18. minucie wyszła na prowadzenie. Asystę Szymona Kaizika wykorzystał Mateusz Pawlak pokonując bramkarza przyjezdnych strzałem z dystansu. Po tym golu mecz się wyrównał. Tuż przed przerwą kapitalną interwencją Czernicę uratował bramkarz Leszek Romański broniąc strzał Rafała Kotali głową z kilku metrów.

Na początku drugiej połowy znowu lepiej wyglądali piłkarze Jedności, ale z biegiem czasu coraz lepiej poczynała sobie nasza drużyna. Bliski wyrównania jednak był Kamil Mrozek, który trafił w poprzeczkę. Na szczęście w 79. minucie na 2:0 bramkę zdobył Paweł Sękowski, który trafił główką do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kaizika. Czernica mogła strzelić kolejne gole, ale zabrakło dokładności. Tymczasem w doliczonym czasie gry Kacper Powiecko nie wykorzystał stuprocentowej okazji dla gości i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Po dwóch spotkaniach Zameczek ma na koncie 4 punkty i zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli raciborsko-rybnickiej okręgówki. Już w środę (24 sierpnia) trzecia kolejka. Nasza drużyna o godzinie 17:00 zagra na wyjeździe z Płomieniem Połomia.

2022.08.20 LKS Zameczek Czernica - LKS Jedność Jejkowice 2:0 (1:0)
1:0 - Mateusz Pawlak (18. asysta Szymon Kaizik)
2:0 - Paweł Sękowski (79. głową, asysta Szymon Kaizik)
Czernica: Leszek Romański - Michał Świdergoł, Adrian Pieła, Krzysztof Łaciok, Wojciech Holona (68. Patryk Wróbel) - Radosław Szpiech (82. Przemysław Warło), Szymon Kaizik - Aleksander Szweda, Marcin Sobczak (92. Rafał Mazur), Mateusz Pawlak - Paweł Sękowski (94. Robert Graf).
Jejkowice: Jerzy Dyczka - Arkadiusz Sokołowicz (46. Tomasz Berger), Patryk Szopa, Kacper Powiecko, Mateusz Mitręga, Tomasz Czerny (77. Piotr Szymura), Grzegorz Makarski, Dawid Drozdowski (46. Kamil Mrozek), Rafał Kotala, Wojciech Dudek (67. Łukasz Wolski), Adam Bober.
Żółte kartki: Holona, Romański, Kaizik - Dudek.