2022-10-04 23:07  -  LKS Zameczek Czernica

Porażki seniorów, zwycięstwa młodzieży

Słabo wiedzie się ostatnio naszym drużynom seniorskim, które przegrały kolejne swoje mecze. Przełamali się za to nasi Trampkarze, którzy wygrali swój pierwszy mecz w tym sezonie.

Zasłużoną i wysoką porażkę zanotował w minioną niedzielę Zameczek Czernica w Raszczycach. Cztery miesiące temu nasza drużyna przegrała tam aż 2:9. Teraz było tylko trochę lepiej, bo 0:5. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 8. minucie, kiedy to po rzucie rożnym Kacper Kowalczyk umieścił piłkę w siatce. Kolejne dwie bramki padły w 23. i w 26. minucie, przy czym zarówno trafienie Kamila Brzoski, jak i Marcina Stachurskiego powinny nie zostać uznane z powodu spalonych. Pozostałe dwa gole padły po przerwie i w obu przypadkach strzelcy (Stachurski w 52. i Sebastian Obara w 62. minucie) wykańczali akcje swojej drużyny strzałem do pustej bramki. Okazji bramkowych Raszczyce mieli znacznie więcej, ale albo obijali słupki bramki Zameczku, albo nie trafiali w nią w niemal pewnych sytuacjach, albo golkiper Zameczku wygrywał pojedynki sam na sam. Czernica grając bez nominalnego napastnika sytuacji nie miała prawie wcale. Wyjątkiem były trafienia Krzysztofa Łacioka w poprzeczkę i Patryka Krzysztonia w słupek.

>>ZDJECIA Z TEGO MECZU<<

Po tej porażce Zameczek znalazł się w strefie spadkowej - zajmuje trzynaste miejsce ex aequo z Granica Ruptawa. Za plecami naszej drużyny znajdują się tylko nasi lokalni rywale - Jedność Jejkowice i Dąb Gaszowice. W najbliższą sobotę (8 października) o godzinie 15:00 Czernica zmierzy się u siebie z szóstą w tabeli Fortecą Świerklany. Meczów z tym rywalem z poprzedniego sezonu nie wspominamy mile. Rok temu Zameczek przegrał z nim u siebie 3:7 (RELACJA). W kwietniowym rewanżu było jeszcze gorzej - porażka w Świerklanach 0:7 (RELACJA). Mimo wszystko liczymy na przełamanie i pierwsze punkty po prawie miesiącu oczekiwania...

2022.10.02 (niedziela), godz.15:00 LKS BraxTon Raszczyce - LKS Zameczek Czernica 5:0 (3:0)
1:0 - Kacper Kowalczyk (8.)
2:0 - Kamil Brzoska (23.)
3:0 - Marcin Stachurski (26.)
4:0 - Marcin Stachurski (52.)
5:0 - Sebastian Obara (62.)
Raszczyce: Mateusz Stebel - Kamil Brzoska (60. Wojciech Jakubczyk), Michał Górny, Arkadiusz Kłoda, Jakub Kowalczyk, Kacper Kowalczyk, Roman Kowalczyk, Dawid Nepelski, Sebastian Obara, Tomasz Okraszewski (60. Bartłomiej Socha), Marcin Stachurski.
Czernica: Leszek Romański - Aleksander Szweda, Karol Bochenek, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Szymon Kaizik, Sebastian Markiewicz - Michał Świdergoł, Jan Suprewicz (68. Rafał Mazur), Radosław Szpiech - Mateusz Pawlak.
Żółte kartki: Nepelski - Krzysztoń.

Wysoką porażkę zanotowały też nasze rezerwy. W spotkaniu z czołowa drużyną raciborskiej C klasy - LKSem Ruda Kozielska po pół godzinie było już 3:0 dla rywala. Gdy bramkę dla Czernicy zdobył Rafał Mazur wydawało się, że jest szansa podjąć walkę z wyżej notowanym rywalem. Niestety czerwona kartka Kamila Majera w 39. minucie skomplikowała sytuację. W drugiej połowie goście strzelili jeszcze trzy bramki, z czego dwie grając przeciwko dziewięciu zawodnikom Zameczku (za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Marek Kolarczyk).

Szansa na punkty będzie w niedzielę (9 października). O godzinie 15:00 Zameczek zagra na wyjeździe z Olszynką Olza, która w tym sezonie wygrała tylko w pierwszej kolejce z Dzimierzem 1:0, a pozostałe mecze przegrała do zera.

2022.10.01 (sobota), godz.15:00 LKS Zameczek II Czernica - LKS Ruda Kozielska 1:6 (1:3)
1:6 - Oliwer Miera (90.)
Czernica: Tobiasz Furgoł (46. Kacper Sopniewski) - Rafał Adamczyk, Tomasz Babuchowski, Kacper Kałusek, Marek Kolarczyk, Kamil Majer, Rafał Mazur (46. Jakub Czylok), Radosław Olszyna, Jacek Rapacki, Jan Suprewicz (46. Szymon Łanoszka), Michał Świdergoł (46. Mateusz Kosteczko).
Ruda Kozielska: Dmytro Boldyshor - Andrzej Adamiak, Dawid Ganczorz, Dawid Gieron (46. Robert Kuśka), Bartosz Gostomski (85. Zygmunt Kręcichwost), Daniel Krawiec (75. Radosław Hyła), Oliwer Miera, Rafał Musioł, Jakub Raciborski, Sebastian Sadło, Andrzej Stronczyński.
Żółte kartki: Babuchowski, Kolarczyk (dwie, w konsekwencji w 79. minucie czerwona), Kałusek, Rapacki, Olszyna - Gieron.
Czerwona kartka: Majer (39.).

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli nasi Trampkarze. Hat-trickiem popisał się Remigiusz Chowaniec, a Zameczek pokonał Krzanowice 6:4. W najbliższa sobotę (8 października) o godzinie 11:00 naszą drużynę czeka jednak trudniejsze zadanie - starcie z liderem z Krzyżkowic, który do tej pory wygrał wszystkie swoje mecze.

2022.10.01 (sobota), godz.11:00 LKS Zameczek Czernica U14 - KS 1905 Krzanowice U14 6:4 (4:1)
0:1 - Tymoteusz Szczyrba (10. samobójcza)
6:4 - Tymoteusz Szczyrba (77.)
Czernica: Mateusz Szostak - Filip Babuchowski, Remigiusz Chowaniec, Jakub Czarnecki, Jakub Gebel, Maksymilian Piecowski, Ksawery Posłuszny, Franciszek Pytlik, Jan Pytlik, Piotr Szczyrba, Tymoteusz Szczyrba. Rezerwowi: Jakub Małozięć, Dominik Steuer, Denis Szawerna.
Krzanowice: Samuel Kozubek - Mateusz Gasilewski, Oskar Hofrichter, Kacper Horny, Szymon Klimaszka, Filip Koczwara, Wojciech Krautwurst, Dawid Marcinowicz, Marcel Matkowski, Jakub Raida, Sebastian Sławik. Rezerwowy: Paweł Kocjan.

Kolejne mecze mają za sobą nasi najmłodsi. Wczoraj Orliki przegrały z Nędzą 5:14, a dzisiaj Orliki Młodsze pokonali Kornowac 10:3. W przyszłym tygodniu obie nasze drużyny zagrają na wyjazdach: we wtorek (11 października) o godzinie 17:00 Orliki w Markowicach, a w środę (12 października) o godzinie 18:00 Orliki Młodsze w Pawłowie.

2022.09.27 (wtorek), godz.16:30 LKS Zgoda Zawada Książęca U9 - LKS Zameczek Czernica U9 PRZEŁOŻONY

2022.10.03 (poniedziałek), godz.16:30 LKS Zameczek Czernica U10 - GMKS 21 Nędza U10 5:14
Bramki dla Czernicy:
Jakub Chowaniec 2, Robert Olszówka, Krzysztof Ziomka, Sebastian Wypchoł.
Skład Czernicy: Oliwier Czenczek - Kinga Jaworowska, Mikołaj Drabik, Jakub Grelik, Sebastian Wypchoł, Bartosz Cnota, Franciszek Sieroń, Jakub Chowaniec, Szymon Biegański, Krzysztof Ziomka, Stanisław Burnat, Wiktoria Kotula, Robert Olszówka.

10:3
Skład Czernicy: Oliwier Czenczek - Bartosz Cnota, Jakub Chowaniec, Mikołaj Karpierz, Oliwier Korbel, Robert Olszówka, Sebastian Wypchoł, Szymon Biegański, Wiktoria Kotula.

Rozkład jazdy:

Kategoria Roczniki DataDzieńGodzina GospodarzeGoście
Trampkarze 2008-2011 2022.10.08Sobota 11:00 LKS Zameczek Czernica U14 LKS Naprzód 37 Krzyżkowice U14
Seniorzy   2022.10.08Sobota 15:00 LKS Zameczek Czernica LKS Forteca Świerklany
Seniorzy (rezerwy)   2022.10.09Niedziela 15:00 LKS Olszynka Olza LKS Zameczek II Czernica
Orliki 2012-2015 2022.10.11Wtorek 17:00 UKS Arka Markowice U10 LKS Zameczek Czernica U10
Orliki Młodsze 2013-2016 2022.10.12Środa 18:00 LKS Pawłów U9 LKS Zameczek Czernica U9